Замку монстрів більше немає? Суд повернув державі дачу Анатра, подаровану одеським волонтерам


Багаторічна судова тяганина навколо дачі Анатра, що на Французькому бульварі в Одесі, завершилася — напівзруйновану будівлю повернули в державну власність.

Про це повідомила керівниця благодійного фонду «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова.




У 2019 році, нагадаємо, цю будівлю подарували волонтерам. Її подарував бізнесмен, який побажав залишитися невідомим. Замок перебував у жалюгідному стані, і «монстри» разом із небайдужими одеситами взялися приводити його до ладу.

Як розповіла Катерина Ножевнікова, на момент передачі будови фонду, суди за неї тривали вже понад 15 років.

«Будівля була розграбована, в деяких місцях була пожежа, дах повністю протікав тощо. Але який же він був чудовий», — згадує Катерина і додає, що за допомогою реставраторів вони почали відновлювати замок, хоч і розуміли, що це буде тривалий і складний процес — за оцінками фахівців, на ці цілі потрібно 3 млн доларів.

«Були підготовлені документи, ми повернули замку статус пам'ятки архітектури, знятий під час чергового перепродажу, вивезли 20 КамАЗів сміття, прибирали, закривали дірки, щоб законсервувати його на зиму, і навіть трохи відремонтували дах, тому що кожен дощ затоплював наш замок до самого підвалу», — зазначила волонтерка.

Щоб по крихтах назбирати величезну суму на реставрацію, у замку почали проводити благодійні обіди, концерти та майстер-класи. Але потім сталася пандемія коронавірусу, і плани довелося відкласти. Далі ситуація ускладнилася ще більше — після початку повномасштабного вторгнення «монстри» зайнялися збором грошей на потреби армії та переселенців і доля замку знову відійшла на другий план. Однак судові тяжби весь цей час тривали.

«20 років тому Фонд держмайна незаконно продав увесь санаторій Чувиріна одіозній персоні Маркову (колаборанту й останньому мерзотнику) і вивів у приватну власність. Марков, своєю чергою, розділив його на частини і продав іншим людям, а ті - наступним. Потім прокуратура і Фонд держмайна прокинулися і вирішили все повернути назад. Постійно йшли суди, ми в них участі не брали — я одразу позначила свою позицію — якщо держава вирішить повернути те, що колись було вкрадено, так тому і бути», — розповіла Ножевнікова.

Нещодавно суд ухвалив рішення у цій справі — будівля повертається у власність держави, а «Корпорація монстрів» зобов'язана виплатити 26 тис грн судових витрат.

3 листопада до замку завітали представники Фонду держмайна і попередили волонтерів, що постанова суду набула чинності.

«Були дуже розчаровані, що будівля в такому стані. Сказали, що потрібно ремонтувати, на що в нашого реставратора щелепа впала. Він намагався пояснити, що в таких об'єктах не можна просто взяти й робити ремонт, — обурилася волонтерка.- Представники Фонду держмайна виявилися не дуже обізнаними в питаннях реставрації і сказали, що будуть думати, що робити».

Цікаво, що в державну власність повернулася лише будівля дачі Анатри. За землю, на якій вона розташована, був окремий судовий процес, який виграли попередні власники.

«На невеликій ділянці землі, яку нам теж подарували, ми за три місяці до початку війни почали будувати тимчасовий офіс — щоб бути поруч із замком, працювати і доглядати за старою будівлею до кращих часів… Каркас нового офісу ми побудували і почалася війна, — пояснила вона. — Але пів року тому, після зимівлі в палаці спорту, де в приміщенні холодніше, ніж на вулиці, я вирішила все ж таки офіс добудувати… Тож я взяла в борг грошей у своїх друзів і сім'ї і будинок добудувала. І через місяць ми збираємося переїжджати».

Катерина Ножевнікова висловила сподівання, що держава все ж таки зможе подбати про пам'ятку архітектури і її все ж таки буде відреставровано.

«Якщо ж держава поки що не зможе доглядати за будівлею, бо зараз війна, ми поруч і робитимемо це й надалі, доки замок не продадуть новому власнику або держава його врятує. Єдине, що хочу сказати (це не погроза) — якщо хтось вирішить, що його можна буде «випадково» спалити та спробувати відбудувати там 22-поверхівку (вже були навіть плани 19 року), то ми прикуємо себе до паркану та не дамо цього зробити», — заявила громадська діячка.

Нагадаємо, дача Анатри була побудована 1913 року архітектором Юрієм Дмитренком. Територію санаторію Чувиріна, на якій вона розташована, неодноразово намагалися забудовувати, але активна позиція громадськості дала змогу відстояти пам'ятку архітектури.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!






Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Boris Korshun
Думаю в скоре бизнес с человеческим лицом и с божьим благословением высрет на этом месте очередную жемчужинку, а может даже две.
   Відповісти    
dolento
Переходьте на українську, бо болотним нарєчієм пишите з помилками та дуже грубо!
   Відповісти    

ipadpro
Скорей Стикон
   Відповісти    
Леня Макинтош
Якесь падло там скоро відбудує багатоповерхівки та ніхуя йому не буде за це 
   Відповісти    
Konstantin Marchenko
я приезжал туда на субботники ещё до эпидемии, то, что сейчас на фотках просто красота по сравнению ч тем что было, молодцы одесситы. надеюсь фонд держ майна не продаст очередным аферистам
   Відповісти    
   Правила




23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
11
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
15
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
4
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×