Своїм коштом: в Одесі на мешканців національної пам`ятки архітектури збираються повісити терміновий капремонт


Терміново провести першочергові протиаварійні роботи зобов'яжуть мешканців одеської пам'ятки архітектури національного значення в провулку Чайковського, 4 - причому в максимально стислі терміни.  

Такий проєкт рішення 23 листопада має намір розглянути виконком міськради, повідомило «Думській» джерело в мерії.   




Згідно з документом, що опинився в розпорядженні редакції, особняк Магнера, збудований 1904 року за проектом архітектора Леоніда Чернігова, планують визнати таким, що не відповідає технічним і санітарним нормам.

У зв'язку з цим ОСББ рекомендують у найкоротші строки і за власні кошти провести першочергові протиаварійні роботи, а надалі капітальний ремонт будівлі.

Здавалося б, це не суперечить закону, бо колективним власником багатоквартирного будинку є власники житлових приміщень у ньому і саме вони несуть відповідальність за його технічний і санітарний стан.

Однак у реальності все не так просто.   

«Будинок перебуває під охороною держави, причому в трьох іпостасях. Як частина комплексу «Приморський бульвар» це пам'ятка архітектури національного значення. Крім того, будівля є виявленою пам'яткою архітектури місцевого значення і пам'яткою історії місцевого значення. Тому будь-які дії, чи то протиаварійні роботи, чи то капітальний ремонт, проходять довгий ланцюжок погоджень на центральному рівні.

Розробка відповідної науково-проектної документації може розтягнутися на роки. Тому, звісно, якби мерія була зацікавлена допомогти людям і зберегти будинок, вона пішла б назустріч і допомогла в розробленні документації. Поки ж ми бачимо абсолютно протилежні дії з боку муніципалітету», — каже депутат міськради Ольга Квасницька.  

Навесні нинішнього року мер Одеси Геннадій Труханов під час засідання виконкому анонсував проведення будівельних робіт на території особняка Фука, що примикає до будинку Магнера. Це той самий знаменитий пам'ятник архітектури на розі Приморського бульвару і провулка Чайковського, прихований від очей людей полотнищем.

З 2005 року він належить компанії «Гранд Інвест», яка 2013 року оформила документи на землю під будівлею. Забудовник спочатку збирався просто відновити будинок, потім добудувати два мансардні поверхи, потім один, однак до цього так і не дійшло.

І ось мер заговорив про те, що з особняком усе-таки будуть щось робити і це може зашкодити будинку Магнера (Чайковського, 4). Щоб розібратися в ситуації, було сформовано комісію на чолі з віце-мером Олександром Філатовим, яка зібралася дуже оперативно, прибула на місце і провела візіуальний огляд пам'ятника.

Цього їм вистачило для того, щоб скласти акт обстеження, згідно з яким будинок «слід визнати таким, що перебуває в аварійному стані, існує небезпека його подальшого пошкодження та руйнування, у зв'язку з чим він потребує проведення термінових протиаварійних і ремонтно-реставраційних робіт».

Було обіцяно в найкоротші терміни провести експертизу силами співробітників Одеської національної академії будівництва та архітектури. Мешканці будинку вимагали залучити сертифікованого фахівця.

Проте 21 вересня проєкт рішення про визнання будинку Магнера аварійним включили до порядку денного виконкому, але його потім зняли прямо під час засідання. Міський голова наголосив, що задля уникнення розмов у разі руйнування будинку мешканці мають бути попереджені про можливі наслідки.  

І ось чергова спроба змінити статус будинку. Щоправда, тепер ідеться не про аварійність, а про невідповідність «технічним і санітарним нормам», і місцевим жителям рекомендується негайно провести весь необхідний комплекс першочергових протиаварійних робіт і капітальний ремонт. Однак і тут є заковика. Річ у тім, що визначити, аварійний будинок чи ні, може тільки експертиза, завершити яку мешканці не можуть.

«Щоб оформити документ, потрібно провести обстеження на території особняка Фука, у місці, де він примикає до нашого будинку, — розповідає мешканка будинку Магнера Олена Ігнатенко. — Минулого тижня депутатську комісію і нашого експерта представники компанії «Гранд Інвест» на свою територію не пустили. Причому до складу комісії входили, зокрема, чиновники з управління по роботі з ЮНЕСКО та охорони культурної спадщини. Буквально вчора була повторна спроба, і цього разу нашому експерту вдалося потрапити всередину і провести візуальне обстеження. Було встановлено, що каналізаційні води низки будинків на Приморському бульварі підтоплюють опорну стіну нашого будинку. Зрозуміло, що до 23 листопада експертизу завершено не буде, проте мерії це й не треба — питання винесуть на виконком».  

Цікаво, що чиновники з обласної військової адміністрації, які відповідають за охорону культурної спадщини, на першу інспекцію не з'явилися.

«За моїми даними, був дзвінок з Офісу президента з вимогою не втручатися. Я здійняла галас у ЗМІ, готую звернення до прокуратури, і ось за кілька днів відбувається повторна інспекція, на яку депутатів і журналістів не кличуть, натомість з'являються обласні чиновники. Усе це свідчить про те, що у компанії «Гранд Інвест» є дуже серйозний заступник в органах центральної влади. Інакше як пояснити таке різне ставлення до власників сусідніх пам'яток архітектури? Власники будинку Фука з 2005 року не виконують охоронний договір, не консервують будівлю, фактично знищують її і не притягаються до відповідальності, а власники житлового будинку Магнера зобов'язані власним коштом її відремонтувати, до того ж у найкоротший термін», — каже Ольга Квасницька.

До слова, мешканці будинку Магнера протягом попередніх років провели низку стабілізаційних робіт, зокрема, повністю переклали комунікації. Ба більше, вони наполягали на готовності власним коштом відреставрувати фасад і просили в мерії допомоги в складанні проєктної документації, проте їх не почули.

«Тепер же, в умовах війни, коли багато мешканців виїхали за кордон або втратили стабільні джерела доходів, нас, які не мають ні результатів експертизи, ні проектно-технічної документації, буквально змушують робити ремонт», — нарікає Олена Ігнатенко.

Зазначимо, що засновником ПП «Гранд Інвест» є президент Sanahunt Group Оксана Мороз. Ця жінка дружить із сім'ями одразу двох українських президентів — Кучми і Ющенка, вона доводиться кумою єдиної дочки Леоніда Даниловича.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!




Сусіди - особняки Магнера та Фука
Сусіди - особняки Магнера та Фука



Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter


Новини по цій темі:





marazli2018
Ворсовет имеет только одну стратегию…ПОИМЕТЬ…
Если бы сами сделали: прицепились бы что у них не взяли разрешение.(откат не дали)
А во многих домах, где город должен делать ремонт хоть что-то делают? Или сдели??
Вот к примеру дом Русова: «сделали ногами, чтоб через год снова бабло откатать»
   Відповісти    
marazli2018
Ворсовет имеет только одну стратегию…ПОИМЕТЬ…
Если бы сами сделали: прицепились бы что у них не взяли разрешение.(откат не дали)
А во многих домах, где город должен делать ремонт хоть что-то делают? Или сделали??
Вот к примеру дом Русова: «сделали ногами, чтоб через год снова бабло откатать»
Же Факто ворсовет — это вредители…
   Відповісти    
ОдессаМАМА
Трухе пох
   Відповісти    
   Правила



23 червня
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
13
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
3
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
23
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
5
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
5
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7
10:27 П’ять годин без туалету: мешканець Одещини з ДЦП розгромив військкомів у суді та вимагає компенсації за знущання
12




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×