Одеська мерія не знає, як оприбуткувати Хаджибейську дамбу: суд відмовився пояснити, що робити


Суд відмовився пояснювати одеській мерії, як оприбуткувати дамбу Хаджибейського лиману.

Про це свідчить ухвала Верховного суду, яка не підлягає оскарженню, передає кореспондент «Думської».

Чиновники звернулися до вищої судової інстанції після того, як їх зобов'язали взяти цю безхазяйну споруду на баланс міськради.

При цьому, як стверджують позивачі, вони не розуміють, чи передбачає взяття на облік виключно шляхом внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Крім того, чиновників цікавило, чи вважатиметься взяттям на облік безхазяйного майна рішення виконкому та подальше розміщення оголошення про це у пресі.

Причина сумнівів — нібито відсутність законодавчої та технічної можливості формування заяви Одеської міської ради про оприбуткування об'єкта.  

Каменем спотикання мало стати те, що у дамби немає адреси, ось її і не можна взяти на облік. Однак, суд вирішив, що жодних перешкод дати об'єкту адресу немає.

У підсумку Верховний суд відмовив міськраді в задоволенні заяви про роз'яснення його ж постанови.

Ухвала набирає законної сили з дати її ухвалення, є остаточною і не оскаржується.

Ми звернулися за коментарем до пресслужби міськради і чекаємо відповіді.

Нагадаємо, суд зобов'язав мерію взяти на баланс безхазяйну досі дамбу Хаджибейського лиману, яка перебуває в аварійному стані.

Тяжба тривала три роки. Муніципалітет уперто відмовлявся приймати об'єкт: мовляв, дамба перебуває за межами міста (що не зовсім так, хоча, справді, частково вона проходить територією Нерубайської та Усатівської сільських громад), і взагалі — такими об'єктами повинна завідувати держава, умовляючи визначити балансоутримувача і дати грошей на реконструкцію.

На його думку, змушувати місто фінансувати роботи самому нечесно.

«Тим паче, що цією дорогою в порт Південний їдуть вантажівки. Давайте разом розробимо якийсь комерційний проєкт, зробимо платну дорогу на чотири смуги», — сказав міський голова в інтерв'ю державному агентству «Укрінформ».

Процес за позовом прокуратури тягнувся зі змінним успіхом, поки крапку в ньому не поставив Верховний суд. Його ухвала остаточна й оскарженню не підлягає.

«Дамба Хаджибейського лиману оберігає місто від затоплення водою і відіграє важливу роль для тисячі людей, а також більш ніж 50 підприємств і організацій, які проживають і розташовані на прилеглій території площею 23 кв. км, - наголошується в повідомленні регіональної прокуратури. — Наявність законного власника є гарантією підтримання належного технічного стану дамби та проведення своєчасних ремонтних і протиаварійних робіт. Тому питання щодо права власності на дамбу Хаджибейського лиману має важливе значення, оскільки визначає як особу, яка відповідає за організацію її утримання в належному стані, так і джерела коштів на її утримання».

Тепер Одеська міська рада зобов'язана розмістити оголошення про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік у друкованих засобах масової інформації та звернутися з відповідною заявою до органу, який здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.

«Ухвалюючи відповідне рішення, Верховний суд зазначив, що з метою уникнення загрози заподіяння шкоди інтересам держави у сфері запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов'язаних із неналежною експлуатацією гідротехнічної споруди, саме Одеська міська рада зобов'язана вживати дії, спрямовані на визначення правового статусу дамби», — додають правоохоронці.

Зазначимо, що безхазяйність дамби не заважала мерії Одеси виділяти кошти на першочергові роботи з її стабілізації. Останній такий підряд на 62 млн грн отримала компанія «Ростдорстрой». Тендер був безальтернативним, з одним-єдиним учасником.

Суворовська окружна прокуратура Одеси намагалася домогтися в суді розірвання цього договору як незаконного, але не досягла успіху.

«Ростдорстрой» має здати об'єкт до 31 грудня 2024 року. Зараз, однак, роботи там не ведуться.

Нагадаємо, 2021 року тодішній голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький повідомив, що дамбу прийме на свій баланс «Укравтодор».

«Є домовленість, що «Укравтодор» буде розробляти проєктно-кошторисну документацію, експертизу, оновлення цієї дороги, її розширення і прийме на баланс як дорогу», — сказав він.  

До заяви Гриневецького віцемер Одеси Михайло Кучук (нині знятий з посади) повідомив в інтерв'ю «Першому міському» телеканалу, що дамба фактично належить «Укравтодору».

Служба автомобільних доріг в Одеській області спростувала заяву чиновника.

Ще раніше губернатор пообіцяв виділити 42 мільйони гривень з резервного фонду бюджету на першочергові роботи зі зміцнення дамби.

В мерії запевняють, щоб не допустити затоплення Пересипу (як це було 1941 року після підриву споруди радянськими військовими), необхідно ввести в експлуатацію збудований 2010-2012 року глибоководний випуск стічних вод.

Зазвичай у літній період стоки міської каналізації надходять після очищення на СБО «Північна» в Хаджибейський лиман, підвищуючи його рівень, що створює загрозу прориву. Після початку повномасштабної війни це робити перестали: зараз і взимку, і влітку все зливається в море.

Чи виконуватиме мерія рішення Верховного суду? Ми звернулися по коментар до пресслужби міськради і чекаємо на відповідь.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Коментар отримав забагато негативних оцінок
Бригадир
" А это деньги наши с вами."

Но и дорогой мы пользуемся.
   Відповісти    

Бригадир
«Каменем спотикання мало стати те, що у дамби немає адреси, ось її і не можна взяти на облік.»

Если нужно у кого-то отжать землю, сразу ссылаются на кадастр.
   Відповісти    
Mamat
Mamat 3 грудня 2024, 18:44     +2      

   Відповісти    
арчибальд арчибальдович
«змушувати місто фінансувати роботи самому нечесно».
 Що? Міська влада говорить про чесність?
 Оксимірон.
   Відповісти    
тетя Фира
На ростдорстрой переписать, лет на 15.
   Відповісти    
   Правила




23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
12
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
15
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
4
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×