Три тижні без каналізації: в одеському гуртожитку помиї зливають на вулицю через проблеми з хлібозаводом


Шістдесят сімей в одеському гуртожитку за адресою вул. Євгенія Танцюри, 14а майже три тижні залишаються без каналізації і, відповідно, без води. Мешканці звинувачують у цьому керівництво розташованого поруч Хлібозаводу №4, на території якого, за їхніми словами, проходить ділянка колектора. Керівництво підприємства, в свою чергу, заявляє, що відповідальності за інженерні мережі не несе. Кореспондент «Думської» розбирався в ситуації.

Як стверджують сусіди, конфлікт із заводом триває не перший рік. Гуртожиток, побудований ще за радянських часів, раніше належав компанії «Одеський Каравай». Після того як завод був визнаний банкрутом, а активи відійшли новому підприємству, будівля продовжувала користуватися заводськими комунікаціями (водою, опаленням і водовідведенням).




«Ми створили громадську організацію за типом ОСББ і взяли на себе управління будинком, — розповіла керівниця ініціативної групи Надія. — За власні кошти зробили проєкт і підключили воду безпосередньо до міської магістралі, але на каналізацію не вистачило ресурсів. Частину приміщень на першому поверсі у нас займав хлібозавод, при цьому він не платив за комунальні послуги, а платили мешканці. Коли ми нарешті вигнали їх з першого поверху, почалися погрози: мовляв, ви дострибаєтеся, каналізація все одно через нас проходить».

За її словами, перша аварія сталася три тижні тому. Викликана за рахунок мешканців аварійна служба «Інфоксводоканалу» зафіксувала, що засмічення знаходиться на території хлібозаводу. Однак співробітників служби туди не пустили. Одесити кажуть, що лише після втручання представників районної адміністрації техніка все ж потрапила до місця. Але засмічення виявилося занадто серйозним – за оцінкою водоканалу, близько 80 метрів труби були забиті залишками борошна. Кілька днів тому фахівці повернулися і все-таки прочистили каналізацію, працюючи в кілька етапів.

У підсумку вода в кранах у одеситів нарешті з'явилася, але зливати її, як і раніше, нікуди.

«Ми після цього включили воду, але наші колодязі повні, їх теж треба тепер чистити. Чекаємо, поки в «Інфокс» порахують вартість, після чого машина приїде і до нас, — зазначає Надія. — Ми зі свого боку вже зробили все, що могли. Воду собі провели, рахунки оплачуємо. Ми три тижні живемо в таких умовах — тягаємо відра з бюветів, виливаємо помиї за будинком. У нас маленькі діти, люди похилого віку, переселенці, вдови загиблих військових. І ніхто не може нам допомогти».

Зазначимо, що офіційно гуртожиток перейшов у власність одеської громади тільки цього року, 24 липня (рішення виконкому №798), і тепер перебуває в управлінні Хаджибейської районної адміністрації.

У свою чергу, директор хлібозаводу Віталій Добровольський розповів, що не вважає себе відповідальним за проблеми гуртожитку.

«Гуртожиток вже давно передано місту, і ми ніякого відношення до нього не маємо, — заявив Добровольський. — Колись завод його побудував, але давно вже не обслуговує. Так, каналізація зливається через нашу територію, але ніхто її не засмічував. «Інфокс» приїхав, ми його відразу пустили, але вони приїхали з дротом, а треба було щось потужніше. Тепер кажуть, що я їм зобов'язаний це робити. Вибачте, але я сто тонн води на день використовую у виробництві — думаєте, я б працював, якби у мене каналізація була забита?»

Добровольський підкреслює: проблема в тому, що мешканці не провели каналізацію самостійно, як зробили це з водою, а як і раніше користуються мережами підприємства.

В Інфоксі «Думську» запевнили, що знають про проблему і допомагають мешканцям її вирішити.

«Проблемна ділянка комунікацій не знаходиться на балансі «Інфоксводоканалу» і розташована на території хлібозаводу. Профілактика засміченої ділянки є проблематичною, а капітальний ремонт недоцільний. Мешканці вирішили підключитися безпосередньо до наших мереж. Ми допомагаємо їм зараз з технічними умовами», — зазначили в пресслужбі компанії.

Ми звернулися за коментарем щодо ситуації до мерії, але поки що не отримали відповіді.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter


Новини по цій темі:





Руслан Испанцев
А хде и тут лысый ликвидатор всего и вся??? Или когда нет шанса пропиариться им и не пахнет, в отличие от г#на за домом, при жаре +50, как же хорошо соседям этой помойки
   Відповісти    
Van Val
Тобто Хлібозавод 4 \ «Одеський Каравай» \новий власник \ директор хлібозаводу Віталій Добровольський розповів, що не вважає себе відповідальним за проблеми. Але аварійна служба «Інфоксводоканалу» зафіксувала, що засмічення знаходиться на території хлібозаводу.
Шановне панство -хто ще хоче купувати вироби цього хлібзаводу?
   Відповісти    
Адмирал Крузенштерн
А кому сейчас легко?
   Відповісти    
southwind
Що в такій ситуації, як на мене, можна зробити.
Створити звичайний веб-сайт у Інтернеті. На сайті опублікувати суть, проблеми, варіанти виходу з неї, а також вказати, приблизно, вартість наявних рішень.
Бажано, на створений ресурс, завантажити відео з візуальним підтвердженням аварійної ситуації та інтерв'ю з мешканцями даного будинку.
До сайту прикріпити «гаманець» і там же, оголосити про збирання фінансової допомоги.
Обійти всі можливі одеські ресурси новин і попросити їх розмістити у себе інформацію про цю проблему та адресу, створеного сайту.
Також, можна надрукувати кілька сотень листівок, з коротким описом і QR кодом, який включатиме адресу, сайту, для збору пожертвувань.
Це все лише для початку компанії. Далі можна розширити діяльність і більш активно заявити про себе.
   Відповісти    
   Правила




23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
10
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
15
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
4
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×