|
23 червня, 15:00 Читать на русском
Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лимануМешканці села Вапнярка Фонтанської громади б'ють на сполох: у колишньому кар'єрі неподалік від житлової забудови та Аджалицького лиману виросло гігантське стихійне звалище. Сюди регулярно звозять будівельне та побутове сміття, яке до того ж періодично підпалюють, через що околиці накриває їдким димом. Ситуація ускладнюється тим, що лиман — місце проживання безлічі видів птахів, включно з рожевими фламінго, які останніми роками регулярно селяться там. За словами депутата від «Європейської солідарності» Олександра Сомова, йдеться про масштабну екологічну проблему, на яку контролюючі органи тривалий час не реагували. «Ситуація, яку мені описали місцеві жителі, класична, але від цього не менш ганебна. Усе селище, а саме Вапняний масив Фонтанської громади, задихається від смороду через постійний підпал стихійного звалища», — заявив депутат. Після півтора місяця тиску депутатів, керівництво сільради нарешті спромоглося провести виїзну комісію за участю чиновників, екологів та правоохоронців. Депутат обласної ради Февзі Мамутов каже, що за словами місцевих мешканців, за діяльністю звалища стоїть група осіб, які начебто організували незаконний прийом будівельного сміття. «Йдеться ні багато, ні мало, про підполковника прикордонної служби, який організував собі бізнес, налагодивши схему незаконного скидання будівельного сміття в кар'єр. Ми не можемо нічого стверджувати, викладена інформація потребує перевірки правоохоронними органами та контролюючими структурами, проте це дуже тривожні дзвіночки», — зазначив він. Місцева мешканка Галина Ярош висловила впевненість, що йдеться про добре організовану схему. «Ми можемо впевнено говорити про добре налагоджений бізнес. У мене є аудіозапис, де прямо говорять, що є людина, яку називають «начальником сміттєзвалища», до якої можна звернутися і за гроші вивезти до нас сміття, — розповіла вона. — Я перевірила номер «начальника звалища» і він належить Віктору К., який представляється офіцером Держприкордонслужби. Ба більше, страшне не тільки звалище, а те, що вони туди скидають і спалюють. Туди звозили пластик і якісь хімікати. 5 квітня сталася пожежа, цим отруйним димом неможливо було дихати. Пожежники тоді все загасили, але вже 2,5 місяці періодично відбувається загоряння. Тепер вони звозять сюди ґрунт із будівництв, але пластик-то нікуди не подівся, його просто засипали». Крім екологічної проблеми, жителі звертають увагу й на іншу тривожну ситуацію. За словами нашої співрозмовниці, у районі зникли практично всі безпритульні собаки, які раніше мешкали біля звалища. «Ці люди для того, щоб їхня діяльність була більш спокійною, отруїли всіх місцевих собак, які заважали їм своїм гавкотом ночами. Усіх тварин стерилізували за наш рахунок. Тепер же на їхнє місце прийшли дикі собаки з полів, нестерилізовані та нещеплені», — заявила місцева мешканка. Представники Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря розводять руками і кажуть, що спочатку потрібно розібратися, кому саме належить земля в кар'єрі — кооперативу «Прикордонник» чи приватним особам. «Коли встановимо власників, зможемо притягнути їх за 82-ю статтею Адмінкодексу за незаконне складування відходів, — заявив інспектор Андрій Винниченко. — У будь-якому разі контроль за цією територією — прямий обов'язок сільської ради». Підсумком інспекції стала чергова обіцянка заступника голови Фонтанської сільради Петра Щирби скласти протокол і пригрозити власнику ділянки штрафами. Також він запропонував встановити камери відеоспостереження в районі кар'єра. СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ! Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter |
Статті:
В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах. Читать дальше По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь. Читать дальше |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
В центре Одессы разрушенное ракетой здание приросло этажом: архитекторы говорят о нарушениях, проектировщик не видит проблем (фото)
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||