В очікуванні дронів і ракет: як готується до зими українська енергетика


Україна має шанси пережити зиму без блекаутів, якщо вдасться уникнути масованих ударів по критичній інфраструктурі — після завершення ремонту десятків пошкоджених енергоблоків електрична генерація вийде на необхідні масштаби.

Про це говорять як офіційні представники, так і експерти від енергетики.

Днями з'явилася інформація про те, що в серпні імпорт електроенергії (комерційна та аварійна допомога) зріс на 57,6% — до 115,6 тис. мегават-год. За підрахунками Forbes, в останній місяць літа «Укренерго» витратило на аварійний імпорт 3,9 млн євро.

Склавши це з прогнозами, що з настанням холодів на одеситів чекають відключення світла по десять годин на добу, багато хто почав панікувати. Мовляв, якщо ми навіть влітку змушені імпортувати електроенергію, то що ж буде взимку? Однак фахівці вважають, що восени ситуація в енергетиці буде більш стабільною, ніж у серпні.

«На даний момент ми встановили вже все обладнання, яке планували під час підготовки до зими, і можна сказати, що, з точки зору магістральної мережі, ми вже готові до зимових навантажень, — повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. — Наразі ситуація в енергосистемі стабілізувалася. Виробництва електроенергії достатньо, на відміну від серпня, коли ми були змушені залучати аварійну допомогу із сусідніх країн, тому на вересень і жовтень я б не прогнозував жодних особливих проблем, якщо не буде масованих обстрілів».

Як розповіло джерело «Думської» в департаменті систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської ОДА, запозичення електроенергії зі Словаччини було точковим і спричинене збігом цілої низки факторів.

«Спекотне літо і одночасно виведення на плановий ремонт цілої низки електрогенерувальних об'єктів, світло імпортували протягом трьох-чотирьох днів у години пік. Тож будувати будь-які прогнози на осінь, виходячи з цього — дилетантизм. До початку опалювального сезону до ладу буде введено ремонтовані блоки, принаймні на сьогодні ці роботи НЕК «Укренерго» йдуть за графіком. І ось тільки тоді, коли все це запрацює, можна буде робити якісь прогнози. Якщо ми говоримо про запаси вугілля і газу, то їх достатньо, щоб цей осінньо-зимовий сезон ледве, але пройти», — говорить наш співрозмовник.

Водночас фахівці сходяться на думці, що відсутність російських ударів по критичній інфраструктурі України цієї зими — вельми малоймовірна. І якщо ці атаки будуть порівнянними з торішніми, то ситуація зі світлом і теплом взимку може бути ще більш сумною — через дефіцит резервних потужностей.

За словами генерального директора компанії ДТЕК Дмитра Сахарука, на момент закінчення опалювального сезону було знищено 75% теплової генерації. Відновлювальні роботи велися постійно, проте повернутися до довоєнних показників через об'єктивні причини не вдалося.

Своєю чергою, директор центру дослідження енергетики Олександр Харченко вважає, що високовольтну мережу буде відновлено лише на 30-40%. Таким чином, нові удари можуть істотно погіршити становище. Найбільш уразливими містами є Одеса та Київ — через високий рівень споживання та масштаби руйнувань критичної інфраструктури.

Енергетики готуються до найгіршого розвитку подій, створюючи на об'єктах захисні споруди. За словами наших джерел, робота ведеться системна — з урахуванням специфіки застосування як ракет, так і дронів.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Киса и Ося
Тобто,
Нас очікує ще більш складна зима.
Висновок: генератори, генератори, генератори, зарадні станції, поувербанки, батареї — все це потрібно вже зараз
   Відповісти    
Mossad
Ми можемо закуповувати скільки завгодно генераторів, трансформаторів, турбін і т.д., але вони залишатимуться не основними засобами, а розходними, поки у нас не буде ефективної системи протиповітряної оборони. А вона може бути за умови, коли перестануть ремонтувати тротуари, знімати серіали, закуповувати барабани і яйця по 17 грн.
   Відповісти    
Odessa1232
Надо не ПВО совершенствовать а наносить удары в ответ, оставить западную часть рашки без газа и энергии, и это вполне реальная задача
   Відповісти    

LSwir
«Некоторые участники энергорынка ведут себя не слишком корректно… Если бы абсолютно каждая доступная сегодня гривна направлялась на ремонт наших распределительных сетей и нашей энергогенерации. На самом деле это происходит не так… Компания ДТЭК Одесские электросети официально через решение акционеров выводит колоссальные деньги из нашей страны. Речь идет о 8 млрд гривен. При этом 100 млн выводится как финансовая помощь своей материнской компании в Нидерландах. Дополнительно на 20 млн покупаются облигации этой же компании и еще 100 млн — ложатся на депозит в свой же банк ПУМБ и одновременно просят 7 млрд гривен из госбюджета нужно ремонтировать трансформаторы»
   Відповісти    
ChandlerBing
Эту страну не победить
   Відповісти    
   Правила



23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
5
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
13
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
4
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
23
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
5
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×