Антибіотики за рецептом: пацієнти задоволені, а лікарі скаржаться, що електронна база «висить»


Перший тиждень продажу антибіотиків за рецептом в Одесі відбувається відносно спокійно, але є проблеми з електронною базою даних по всій країні.

Як повідомив керівник міського департаменту охорони здоров'я Левон Нікогосян, медична система Одеси готова до змін, та скарг від пацієнтів немає.




«Якщо вам потрібні антибактеріальні препарати, то ви йдете до лікаря, і він вам виписує рецепт. До першого січня лікар має можливість виписати як електронний рецепт, так і на папері. З цим документом ви йдете до будь-якої аптеки на ваш вибір», — каже Левон Нікогосян.

У той же час, на практиці все виявилося не так гладко. Одеситка Анастасія Буртова так і не змогла отримати електронний рецепт. Дівчині антибіотик знадобився після хірургічного втручання. Через півгодини безуспішних спроб оформити електронний документ лікар вирішив виписати його по-старому, на папері.

До речі, в аптеці з придбанням ліків проблем не було.

Водночас, про труднощі з оформленням електронних рецептів розповідають лікарі з різних регіонів країни. Медики, які побажали залишитися невідомими, запевняють, що електронна база даних просто «лежить».

З різкою критикою продажу антибіотиків за рецептом виступає лікар-епідеміолог Олексій Галімський. На його думку, це нововведення спричинить суттєве зростання смертності серед усіх груп населення.

«Багатим почнуть завозити медикаменти контрабандою. Люди бідніше почнуть купувати антибіотики… у ветеринарних аптеках. Відразу з'явиться чорний ринок, де можна буде купити будь-які препарати першої, другої, третьої лінії, — і дай боже, щоб не прострочені. Можна навіть припустити, що у час обшуків наші доблесні поліцейські підкидатимуть підсудним заборонені до вільного продажу антибіотики», — заявляє Галімський. Він вважає, що головна причина стійкості мікроорганізмів до лікарських препаратів, що росте, — не аптеки, а абсолютно безконтрольне застосування антибіотиків в тваринництві і, як наслідок — надвеликий вміст їх у м'ясі та молоці.

Зазначимо, що можливість купувати антибактеріальні засоби без рецепта залишаються у жителів із тимчасово окупованих територій або з районів, де тривають бої.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!




Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter

Левон Никогосян
Левон Нікогосян
в. о. директора міськздоров'я
48 новин

Новини по цій темі:





Лінна
В Європі взагалі всі ліки продаються виключно за рецептом, а тут істерика. Нічого страшного.
   Відповісти    
Приклеен
В Европе также легализованы однополые браки(не везде). И у нас эту тему поднимают. Вот, сегодня Зеленский ответил на петицию об этом самом. Сказал, что пока война, Конституцию низя менять. И скинул вопрос Шмыгалю, на проработку.
Чуть ранее он же отфутболил петицию о переносе(сносе) памятника Екатерине, типа он царь, и таким заниматься не должен, в Горсовет, пожалста.
Да, так к чему это я в европах пусть женятся на ком хотят, хоть на енотовидных собаках. А нам их ценности чужды. Точно так же и с антибиотиками. У них свои правила, у нас - свои. Антибиотики по рецепту  это минус одна лишняя степень свободы для нас.
   Відповісти    

Москвич 412
«медична система Одеси готова до змін та скарг від пацієнтів немає.» Писатели, вы читаете, что пищите? Как можно, правильно, прочитать ваш набор слов?
   Відповісти    
666odessa
Именно в военное время, когда и так перебои с поставками лекарств этого бредозакона и не хватало…как всегда —  стремимся как в Европе, но делаем всё через жо…у…
   Відповісти    
Москвич 412
У меня есть «скарга». Раньше, когда у меня болело ухо, я сразу шёл к оттоларингологу, а когда восполялся геморой, к проктологу. Сейчас, только через «семейника», для направления. Зачем эта прослойка? А теперь, простой Амиксин купить нельзя будет, без предварительной записи к врачу, поездки, сидения в очереди. До «першого тиждня», можно было у «семейника», в телефонном режиме, получить рецептуру и начать лечиться. У меня точно «СКАРГА».
   Відповісти    
Yuriy_Od_Ua
Амиксин — это вообще не лекарство и уж точно не антибиотик)
   Відповісти    

Карбон
А вы попробуйте использовать новую систему, как она есть, а не как вы помните раньше. Для начала выберите приятного и удобного лично вам врача, теперь есть такая возможность. Далее, у некоторых семейных врачей, а может и у всех, есть возможность дистанционного приема: звоните/пишите, рассказываете, что беспокоит, по необходимости получаете направление, а то и сразу запись на прием. Можно записываться и не сидеть в очередях часами.
   Відповісти    

Natalia  Klefas
Супрун ржёт аплодирует лёжа.
   Відповісти    
 Insider
Тебе в Питере Супрун в щи нассала?;)
   Відповісти    
оцет
Зважаючи на те, що українській медицині пророкують гаплик через від’їзд медиків до ЕС, маємо займатися самолікуванням.
Зважаючи на заборону відпуску ліків без рецепта, маємо вчитися виробляти ліки в домашніх умовах.
   Відповісти    
ladigio
Украина этим и отличалась от других стран, что в аптеках(кстати в отличии от других стран их в городах достаточное количество)можно было купить все, что человек для себя решил, что ему надо без всякого врача, в этом заключалась его свобода выбора и удобство, если он считал что это ему нужно сделать через врача, то он шел к врачу.Такими темпами мы скоро придем к системе Израиля, где  попасть к врачу можно через месяц или два и никого не волнует, что тебе надо сейчас.Если человек для себя решил что ему помогает какое то лекарство даже в ампулах, он быстро купил его в аптеке проколол и ему не надо тратить лишнее время на семейника и других врачей, в этом заключается его свобода выбора, я считаю это преимущество украинской системы медицины и не надо тупо копировать другие страны.
   Відповісти    
rss911
Вчера покупал препарат в Фармации, рецепт предъявить забыл, и его даже не спросили…
   Відповісти    
 Insider
Рецепт от чоколадного диабета?;)
   Відповісти    
Угол Канатной
В прошлом году один родственник завалился в больницу. Ему выписали электронный рецепт по программе «доступні ліки». Оббегал кучу аптек, всем этот рецепт до лампочки. Пришлось купить за деньги, за приличные деньги. При прошлой власти родственник говорит что система работала.
   Відповісти    
Лінна
Шановні, а ежа за что? )
   Відповісти    
 Insider
А где шановні?:)
   Відповісти    

   Правила



22 червня
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
3
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
4
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
5
10:27 П’ять годин без туалету: мешканець Одещини з ДЦП розгромив військкомів у суді та вимагає компенсації за знущання
8
08:30 Нічна атака на іноземні судна біля берегів Одещини: загинув моряк, пошкоджено три суховантажі (фото) фотографии
3
21 червня
21:56 Скандал із турецьким ресторатором, дівчинка, яка зникла в морі, та лихач на BMW: топ-5 одеських новин тижня
17
20:24 Фекальний бунт під Одесою: люди перекрили трасу через прорив нечистот, а влада скинула смердючу рідоту в море
14
19:01 Місто, якого більше немає: в Одесі оживили плівковий архів «інтелігента з камерою» фотографии
3
16:02 В Одесі відкрили найбільший в Україні меморіал пам’яті загиблих студентів-захисників (суспільство) фотографии
8
13:00 Аварія на Одеській ТЕЦ: центр міста залишився без світла, а резервний трансформатор за 40 млн так і не запустили (оновлено)
6
11:30 «Велику Русь» пустили на розпалювання, а через багаття стрибали аж до сутінок: на одеському пляжі відсвяткували Івана Купала (фоторепортаж) фотографии
17
08:41 Нічна атака на Одещину: горіло подвір’я приватного будинку
9
20 червня
23:39 Одеса під атакою безпілотників: у місті чути вибухи
35
20:48 Фінансова катастрофа для міста: Одеська ТЕЦ вимагає з «Теплопостачання» понад три мільярди
17




Статті:

Линии шезлонгов, бассейны и попытки расширить территорию: как одесские пляжи от Ланжерона до Аркадии готовятся к сезону (фото)

Разбор полетов: как единодушие доверяйцев, «слуги»-отступники и амбиции «мечтателей» ломали сессию

Barracuda украинского юга: как морпехи сами собирают дрон, ставший самым опасным водным хищником (фото, видео)





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×