Мешканці будинку на проспекті Шевченка, 8В, що постраждав від уламків «Шахіда» нинішньої зими, місяцями оббивають пороги райадміністрації та житлокомунсервісу з проханнями прискорити відновлювальні роботи — будівля фактично залишилася без даху і під час дощів у квартирах зі стелі ллються потоки води. Кореспондент «Думської» вирушив на місце і побачив, у яких умовах уже майже півроку живуть люди.

Унаслідок дронової атаки ввечері 24 січня постраждала частина будинку — 19 квартир двоповерхівки. Спеціальна комісія визнала 10 квартир другого поверху такими, що не підлягають відновленню. 9 квартир на першому поверсі визнали придатними, але такими, що потребують ремонту, якого мешканці не дочекалися й донині.

Другий поверх невдовзі демонтували і власникам знищеного внаслідок обстрілу житла видали сертифікати з достойними сумами — по 1200 доларів за квадратний метр — однак, як кажуть самі мешканці, грошей вони поки що не отримали.

А ось мешканці першого залишилися в буквальному сенсі без даху над головою — розбиту покрівлю розібрали, не зробивши навіть тимчасового даху. Людям довелося самим застеляти плівкою перекриття, щоб хоч якось врятуватися від дощів.

Під час кожної зливи потоки води стікають у помешкання, що спричиняє постійну вогкість, яка може призвести до серйозних захворювань. В одній із таких квартир живе Дмитро Гаврилов із матір'ю.

«Ви не уявляєте, який у нас тут запах після кожного дощу — скрізь вогкість, я надягаю дощовик і ходжу по квартирі в ньому, у квартирі теж іде дощ», — розповідає чоловік.

За його словами, у всіх кімнатах були килими, їх довелося викинути, а на стінах утворилася цвіль.» За ці чотири місяці було чотири зливи, після яких тут усе плавало», — каже одесит.

Господар іншої квартири, Вадим, розповідає, що встановлення тимчасового даху після знесення другого поверху Геннадій Труханов обіцяв особисто.

«Мер обіцяв розібрати другий поверх і відразу поставити тимчасовий дах, говорив, друзі, ми вас не кинемо. Вони розібрали дах, але після цього ЖКС сказав, це не до нас, ми нічого не знаємо, і всі кінці у воду. А навіщо ви тоді розбирали?«- журиться одесит. Мешканці бояться, що затоплюваний будинок почне руйнуватися далі, зокрема, під загрозою димоходи, пошкоджені вибухом.

«Наді мною розташований цей аварійний димар, який може провалитися вниз, у мою квартиру. Що я буду робити? Запрошували ремонтників, приходили пічники, але вони піднімуться на дах, постоять нагорі, покурять, і все - їх вітер здув, нема», — розповідає мешканка сусіднього під'їзду.

У Анжели Диканової, господині ще однієї аварійної квартири, є інше житло, куди вони перебралися з чоловіком. Жити у квартирі, затоплюваній дощами, за словами жінки, було б неможливо.

«Слава богу, у чоловіка є квартира комунальна, ми живемо там. А тут я б не змогла жити… ось зараз зайшла в нашу квартиру — два дивани мокрі, шафа мокра, речі всі промокли, що встигла — зберегла. Нові вікна ми поки не ставимо, немає сенсу це робити, поки не закінчать повністю ремонт будинку, але не роблять, чогось чекають, а скоро осінь, а за нею зима. Я розумію, що війна, але сподіваюся, нам допоможуть відновити все це. Ми чекаємо, коли зроблять дах, щоб почати в себе ремонт», — розповіла одеситка.

За словами жінки, жителі всього будинку, зокрема й напівзруйнованого житла, справно оплачують комуналку.

«Тут 200 квартир у будинку, всі платять, зокрема і я - за все, крім газу, який поки що відключений. Я продовжую платити за квартиру, яка просто руйнується», — каже вона.

88-річній господині знищеної квартири на другому поверсі Людмилі зараз доводиться жити в гаражі по сусідству.

«Після вибуху мене винесли і поселили у знайомих. Через деякий час я перебралася в норвезький готель для переселенців. У березні мені дали гроші на орендовану квартиру, але вони вже закінчилися, мені нікуди йти і кілька ночей я спала в гаражі. Так, мені дали сертифікат на житло і там стоїть хороша цифра, але що, толку — грошей немає», — розповідає вона.

Мешканці кажуть, що неодноразово зверталися до райадміністрації з проханням розпочати ремонт і спорудження тимчасової покрівлі, надсилали фото і відео затоплених осель, але все безрезультатно.

З райадміністрації людей скеровують до ЖКС, а там, своєю чергою, розводять руками, мовляв, грошей немає — мерія не виділила.

Автор — Сергій Смолєнцев, фото автора


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!




























Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter


Новини по цій темі:





chicago
Аж гордість бере за державу, через  турботу та піклування, за своїх громадян!!! , 
   Відповісти    
Хозяин скрепостных
Нет смысла ремонтировать остаток развалин и накрывать крышей 1 этаж. Лучше снести полностью и построить новую 5-этажку на том месте.
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок

тетя Фира
Доверяй словам!
   Відповісти    
Юсупівна
Дуже важко дивитися на людей похилого віку, скалічених в дитинстві Великою Вітчизняною війною, і на сьогоднішній день: путінською-підлою, загарбницькою, нечесною та тваринною війною.
   Відповісти    
Хозяин скрепостных
Пнх, кацапсина.

Кто забыл, Игоша пуйлолюбов — замаскированный использованием  украинского враг Украины. Только враги Украины благодарят за сотрудничество с врагами Украины ⬇️
Igor Bogolyubov 29 бер, 16:16   ↓   0   ↑
Дякую Вам за підтримку та співпрацю з  ворогами України
   Відповісти    
арчибальд арчибальдович
цей будинок розтошовано в дуже привабливому місці, місцева влада чекає, що його буде визнано аварійним та непрогодним для життя, щоб запровадити якейсь будівництво багатоповерхівкі, але ж жителів треба розсіляти, но нихто не збирається надати їм житло в цьому районі
   Відповісти    
Victor 6932
С таким мэром и врагов не надо. Собственного, у этого мэра уже есть московский паспорт с курицей.
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок
Ghjjvff
Не сметь оскорблять Генусика дорогого мэра нашего любимого! Вам позволено дышать воздухом пока? Не нравится? Тогда с вами ТЦК разберётся. Он русский язык защищает от бендеровцев смерды хохлятские! Вместе с другом своим Кисаловым. Екатерину свергли?  Светлейшего генералиссимуса Суворова? Памятники вам не нравятся? Марш на фронт! Там вам точно крыша не понадобится.
   Відповісти    
   Правила



23 червня
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
4
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
3
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
19
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
4
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
5
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7
10:27 П’ять годин без туалету: мешканець Одещини з ДЦП розгромив військкомів у суді та вимагає компенсації за знущання
12
08:30 Нічна атака на іноземні судна біля берегів Одещини: загинув моряк, пошкоджено три суховантажі (фото) фотографии
3




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×