Одеську мерію змусять добудувати «Золоте руно»: чого чекати інвесторам-жертвам афери?


Довгобуд афера «Золоте руно» вийде з анабіозу? Одеська мерія виношує зухвалий план — завершити будівництво житлового комплексу на вулиці Олексія Вадатурського (раніше — Малиновського) в районі Люстдорфської дороги. Про це свідчить проект рішення, розміщений на офіційному сайті мерії. Тут все завмерло на стадії котловану ще у 2003 році. Зрозуміло, що це не «жест доброї волі» наших чиновників, ворушитися їм доводиться через те, що Верховний суд визнав провину мерії та зобов'язав її взятися за розв'язання проблеми.

Але інвесторів чекає холодний душ — міська програма розрахована до 2035 року, і людям, які чекають на житло вже 22 роки, доведеться потерпіти ще як мінімум десятиліття.





КОРОТКА ДОВІДКА

6 серпня 2003 року управління капбудівництва Одеської міськради підписало договір про співпрацю з ТОВ «Златоград». Йшлося про будівництво комплексу житлових будинків і торгового комплексу «Золоте руно» на вул. Малиновського (сьогодні Олексія Вадатурського) і Люстдорфській дорозі.

Першу чергу мали здати в 2006-му. Загалом планували будівництво трьох висоток у 18 і 24 поверхи з виділенням приміщень під продовольчі магазини, медичні кабінети, нотаріальну контору і навіть невеликий дитсадок.

Сьогодні на місці обіцяного житлового комплексу — заросла пустка. Будівництво зупинилося ще на стадії фундаменту. За два десятиліття змінилося кілька мерів, скільки губернаторів і не злічити, пройшли дві революції, почалася велика війна, але тут час ніби зупинився.

За даними ініціативних груп, близько 500 осіб вклали кошти в будівництво. Значна частина постраждалих так і не побачила ні житла, ні компенсацій: люди знімали квартири, тулилися у родичів, багато хто помер, не дочекавшись обіцяного.

Інвестори не раз виходили на акції протесту, перекривали вулиці, зверталися до депутатів і в різні інстанції. Але мерія обмежувалася відписками, фактично залишивши людей один на один з недобросовісним забудовником.


ВЕРХОВНИЙ СУД ПРОТИ МЕРІЇ

Крапку в багаторічній судовій тяганині інвесторів і мерії поставив Верховний суд. Вища інстанція залишила в силі рішення судів першої та апеляційної інстанцій, які визнали управління капітального будівництва Одеської міськради відповідальним за зрив будівництва та порушення прав громадян.

Багато років чиновники намагалися зняти з себе відповідальність, вказуючи на недобросовісного забудовника — фірму «Златоград» на чолі з Ларисою Лебедєвою. Але суди зазначили: міське управління було замовником будівництва і несло прямий обов'язок контролювати хід робіт.

Однак точкою це рішення можна назвати досить умовно. Попереду довгий шлях: мерії доведеться хоча б спробувати виправити ситуацію. Для початку виконком пропонує покроковий план. Саме його і представлять на найближчому засіданні в якості проекту рішення.

У документі передбачено кілька етапів: оформлення земельних питань, розробка нової проектної документації, пошук підрядника і фінансування, в тому числі із залученням державних програм і пільгових умов для постраждалих категорій громадян. На все про все - десять років, реалізувати задумане планують до 2035 року.


ЛАРИСА ЛЕБЕДЄВА І ЇЇ СПАДЩИНА

Окремий розділ цієї драми — історія Лариси Лебедєвої, директора «Златограда». Саме її компанія залучала кошти пайовиків, але так і не забезпечила виконання зобов'язань.

Згодом Лебедєву засудили за іншою справою — пов'язаною з будівництвом на вулиці Бочарова. Забудовниці дали 10 років в'язниці за обман інвесторів. За матеріалами слідства, схема роботи була досить типовою: фіктивні договори, відсутність оформленої землі, залучення нових інвесторів для «латання дірок» старих проєктів.

Сьогодні ім'я Лебедєвої асоціюється відразу з декількома скандальними недобудовами Одеси. У матеріалах суду по «Золотому руну» згадуються її дії і пов'язані компанії, проте обвинувальний вирок саме по цьому об'єкту їй так і не винесли.

Жінка вийшла два роки тому, відсидівши менше, ніж передбачено, за «законом Савченко». Нову справу «Золотого руна» ось уже чотири роки розглядає Хаджибейський райсуд. Подробиці судової тяганини розповів «Думській» один із постраждалих інвесторів і голова громадської організації «Захисту інвесторів ТОВ «ЗЛАТОГРАД» Юрій Кривопляс.

«Я вже четвертий рік ходжу на засідання суду у новій справі »Золотого руна», — розповів Кривопляс. — Суддя — Ольга Засядьвовк. Але все йде по колу: засідання переносяться, прокурори змінюються, а по суті нічого не відбувається. Ми топчемося на місці, і це виснажує не менше, ніж очікування квартири».

Юрій Кривопляс бореться за свої права з 2003 року. За цей час він фактично став «сам собі юристом», пройшовши десятки засідань, звернень до прокуратури та інших інстанцій.

«Матеріально я, напевно, витратив більше, ніж коштувала сама квартира, — поділився Юрій. — Втома колосальна. Багато моїх сусідів по нещастю померли, хтось плюнув і поїхав. Але я не можу залишити це просто так».

На тематичній гілці «Одеського форуму» інвестори діляться гірким досвідом: лише близько 40 осіб зуміли отримати хоч якісь повернення. Більшість же досі живе на орендованих квартирах або у знайомих.

Рішення Верховного суду змусило місто визнати свою відповідальність. Однак проект програми до 2035 року викликає у інвесторів змішані почуття. З одного боку, це перший за 22 роки реальний документ, в якому міська влада бере на себе зобов'язання. З іншого — люди, які чекали на квартири з 2003 року, повинні змиритися з новою перспективою: ще десять років очікування.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Руслан Испанцев
Из за каких то лохов/ зачеркнуто 😁/ аргонавтов 😁, 20 лет назад поверивших в сказку о квартирах в котловане, сейчас должен расплачиваться городской бюджет??? 🤦
   Відповісти    
Дмитрий, Одесса
Та да, вообще странная история. Договора у всех застройщиков из категории «я не халявщик, я партнёр». Член кооператива. Инвестор. То есть заплати денег и ноль гарантий.
Претензии к городу связанные с выделением участка ещё можно было бы понять. Или продлением разрешения и т.п. То есть то, где город определяет.
Но, кидок на деньги это ж обыкновенное мошенничество, как оно связано с городом и обязательством громады платить, тяжело сказать
   Відповісти    

WesBorland
Квартиры "с котлована" это нормальная практика, куча людей покупали с котлована в Стиконе/Будове/Кадорре/Гефесте и тд.
То что их кинули это не вина людей. Время было смутное, начало 2000х, тогда конечно риск недостроя был выше чем в условные 2010-2020 год 
   Відповісти    
Читач коментарів
Без лоха скучно и плохо.
   Відповісти    
Жора с Адесы
Не пойму, где этот недострой находится? Ближайший пустырь вижу только на пересечении Малиновского и Хвойного переулка.
   Відповісти    
   Правила




23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
10
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
15
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
4
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×