Обговорюють у маршрутках та одеській мерії: що буде з підвищенням вартості проїзду і чому це необґрунтовано


Підвищення вартості проїзду в маршрутках активно обговорюють в одеській мерії. Поки що кулуарно, але вже досить давно і не надто приховуючи наміри. Називається навіть конкретна сума 30 грн. При цьому експерти до підвищення тарифу ставляться скептично: його просто неможливо обґрунтувати, поки оплата здійснюється готівкою абсолютно безконтрольно.

«Думська» зібрала думки чиновників, експертів галузі та самих водіїв.




Першими про підвищення вартості проїзду заговорили анонімні тг-канали. У мерії чекали майже добу, щоб не підтвердити, але й не спростувати цю інформацію.

«Документів від перевізників зі зміною ціни проїзду та економічним обґрунтуванням нової ціни до мерії не надходило».

Здавалося б, можна зітхнути з полегшенням? Підвищувати не будуть. Однак, знаючи специфіку такого роду справ, внести цю пропозицію на узгодження в департамент транспорту можуть в будь-який момент. Ні голосування на виконкомі, а тим більше на сесії не потрібно.

Та й самі водії маршруток абсолютно відкрито заявляють: підвищення буде. Останній раз ціна поїздки змінювалася в грудні 2024-го — з 15 до 20 грн. Вони говорять про це, відповідаючи на запитання пасажирів, та й самі підіймають цю тему.

За словами водія 146-ї маршрутки, паливо значно подорожчало, тож зміна ціни проїзду — питання часу, але найближчого.

— Ось-ось підніметься вартість до 30 грн, це питання вирішене, але ось точної дати я не знаю, — заявив на весь салон водій.

Джерела «Думської» повідомляють, що консультації щодо збільшення цін проїзду йдуть на Біржовій, 1, повним ходом. Як кажуть перевізники, вони в активному діалозі з чиновниками.

Мовляв, паливо дорожчає весь час, зараз стрибок різкий, але зростання постійне, витратні матеріали теж не дешевшають. Все це виглядає логічно. Але річ у тім, що при наданні калькуляції тарифу ми можемо покладатися тільки на інформацію про витрати. Скільки перевізники заробляють — точно не відомо.

Фактично весь ринок маршрутних перевезень у місті працює за старою схемою готівкових розрахунків. Тому у міста немає точних даних ні про пасажиропотік, ні про реальні доходи перевізників. А без цих цифр будь-які розмови про «економічно обґрунтований тариф» перетворюються скоріше на здогадки. Поки в міських маршрутках, як і раніше в «Міськелектротрансі», не запрацює електронний квиток. Технічних перешкод для цього немає, вважає голова транспортної комісії міськради Петро Обухов.

«Маршрутники легко можуть впровадити у себе оплату через QR-коди ПриватБанку або Monobank протягом декількох тижнів. Подібні пропозиції до них надходили неодноразово», — зазначає він.

Після введення QR-кодів необхідно буде впровадити справжній електронний квиток (не тільки за формою, але й по суті). Для цього треба повністю змінити структуру роботи, додає Обухов. Щоб всі гроші, які платять пасажири, йшли безпосередньо до бюджету (QR-коди допоможуть). Отримавши ці гроші, місто буде платити перевізнику за кожен здійснений рейс, що легко контролювати завдяки GPS-трекерам. При цьому доведеться, звичайно, переукласти всі договори з перевізниками, визначити вартість кожного маршруту. Але це все суто технічні моменти.

«Я завжди говорив і буду говорити, вартість проїзду не має ніякої кореляції з якістю перевезень. 10-20-50-100 грн якість не зміниться. Поки місто не буде закуповувати послуги з перевезення пасажирів у перевізників, це все мертвому припарка. Без цього ніяких змін немає, не було і не буде. А для того, щоб це зробити, для початку потрібен електронний квиток», — заявив «Думській» Сергій Черноіваненко.

Ще один фактор, який міг вплинути на поведінку перевізників, — фактичне послаблення конкуренції з боку електротранспорту, який ще в грудні не працював. Так, замість них запустили соціальні автобуси, але вони просто не здатні повністю замінити трамваї та тролейбуси.

У 2026-му на утримання цих соціальних автобусів планують витратити понад 50 млн грн. Мова йде про понад півсотні великих машин, які обслуговують півтора десятка маршрутів.

При цьому, як анонімно повідомляють водії маршруток, їх досі змушують купувати дизель для цього «безоплатного і бюджетного» виду транспорту.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter

Петр Обухов
Петро Обухов
депутат міськради, фракція "Європейська Солідарність"
294 новини, 58 фото

Новини по цій темі:





Руслан Испанцев
Какое совпадение 😁 Убрать электротранспорт и повысить стоимость проезда в маршрутках, которые никто по сути не контролирует 🤦🤦🤦 Маршруточная Мафия??? Да нет же, с ней активно « местная власть» борется, а не активно ( уже )крышует 😡
   Відповісти    
L&A
L&A 11 березня, 19:45     +7      
Одно ворье!
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок
Владимир Степанов
Карлино, даже руская мафия побрезгует тебя затронуть. Вонь будет от тебя почище химической атаки.
   Відповісти    

Евгений Блиновский
Интересно, когда война в Иране завершится и цена нефти снизится обратно до 65$, одесские маршрутчики снизят новую цену проезда?
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок

И г о р ь
Всех в колхоз…Кто понял, тот понял мысль.
   Відповісти    
Владимир Коновалец
Недавно я, ради интереса, проехался на маршрутке с конечной на поселке Таирова и до конечной поселке Котовского, и обратно В одну сторону проехало 211 человек, назад -198. Всего 409, умножаем на 20 грн и получаем 8180 грн за один рейс. Таких рейсов за смену, как сказал водитель, он делает не менее 6 в день. Всего за сутки получается 49080 грн. Расстояние в одну сторону 30 км, за смену 360 км. Солярки ушло, берем средний расход  17 литров на 100 км, получается не больше 65 литров, умножаем на теперешние 60 грн и в итоге  3900 потратили на топливо. Чистый доход  49800-3900=45900 наших денег. Знаю некоторых товарищей, которые имеют в своем распоряжении от 5 до 10 таких маршруток. Я не думаю, что на ремонт подвижного состава водители тратят ежедневно до 50% заработанных денег, как рассказывают некоторые, это очень далеко не так Никогда не поверю, что маршруточники работают сейчас себе в убыток. Если бы это было действительно так, то ни одна маршрутка не вышла бы на линию
   Відповісти    
Нафигатор
Вони щотижня міняють гуму та акумулятори, ви хіба не знали? 😂
   Відповісти    
Роман Сергеич
Так, вартість бензину та запчастин частково зросла, але після зупинки тролейбусів та трамваїв ЗНАЧНО зріс і пасажиропотік!
Тож, підвищувати платню за проїзд можна тільки після виходу на лінії електротранспорту, а зараз маршрутчики й так отримують надприбутки!!!
   Відповісти    
   Правила



22 червня
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
1
10:27 П’ять годин без туалету: мешканець Одещини з ДЦП розгромив військкомів у суді та вимагає компенсації за знущання
5
08:30 Нічна атака на іноземні судна біля берегів Одещини: загинув моряк, пошкоджено три суховантажі (фото) фотографии
21 червня
21:56 Скандал із турецьким ресторатором, дівчинка, яка зникла в морі, та лихач на BMW: топ-5 одеських новин тижня
14
20:24 Фекальний бунт під Одесою: люди перекрили трасу через прорив нечистот, а влада скинула смердючу рідоту в море
14
19:01 Місто, якого більше немає: в Одесі оживили плівковий архів «інтелігента з камерою» фотографии
3
16:02 В Одесі відкрили найбільший в Україні меморіал пам’яті загиблих студентів-захисників (суспільство) фотографии
8
13:00 Аварія на Одеській ТЕЦ: центр міста залишився без світла, а резервний трансформатор за 40 млн так і не запустили (оновлено)
6
11:30 «Велику Русь» пустили на розпалювання, а через багаття стрибали аж до сутінок: на одеському пляжі відсвяткували Івана Купала (фоторепортаж) фотографии
17
08:41 Нічна атака на Одещину: горіло подвір’я приватного будинку
9
20 червня
23:39 Одеса під атакою безпілотників: у місті чути вибухи
34
20:48 Фінансова катастрофа для міста: Одеська ТЕЦ вимагає з «Теплопостачання» понад три мільярди
17
17:14 У центрі Одеси затримали агента фсб із вибухівкою
19
15:28 Військовослужбовець-рецидивіст, підліток та безробітний вимагали від одеситів неіснуючі борги: викрадали людей, погрожували ножем та кийком
7
12:35 Атака на Одеську область: загорілася заправка, була загроза вибуху.
16




Статті:

Линии шезлонгов, бассейны и попытки расширить территорию: как одесские пляжи от Ланжерона до Аркадии готовятся к сезону (фото)

Разбор полетов: как единодушие доверяйцев, «слуги»-отступники и амбиции «мечтателей» ломали сессию

Barracuda украинского юга: как морпехи сами собирают дрон, ставший самым опасным водным хищником (фото, видео)





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×