Замість шістдесяти маршруток: навіщо одеські комунальники беруть кредит на закупівлю електробусів


Тридцять електробусів із зарядними станціями має намір придбати комунальне підприємство «Одесміськелектротранс».

Для цього, як ми раніше повідомляли, воно збирається взяти кредит у Європейському інвестиційному банку — 13 млн євро.




Учора виконком Одеської міськради попередньо схвалив запозичення, тепер слово — за депутатами.

За словами першого віцемера Сергія Тетюхіна, електробуси беруть під конкретне завдання — поліпшити транспортне сполучення між селищем Котовського і центральною частиною міста.

«Наразі люди, які проживають на вулиці Семена Палія, позбавлені послуги громадського електричного транспорту, проте купівля електробусів її повністю вирішить. Це дасть нам змогу замінити 60 маршруток», — зазначив він.

Поки що робочий варіант маршруту звучить так: вулиця Паустовського — залізничний вокзал. Його довжина — 35 кілометрів, тривалість оборотного рейсу — 108 хвилин. Очікується, що інтервал руху становитиме шість-вісім хвилин.

У мерії наголошують, що реалізація проєкту не тільки підвищить комфорт пасажирів і поліпшить логістичні позиції, а й сприятиме поліпшенню екологічної ситуації, оскільки електробуси не забруднюють навколишнє середовище викидом газів.

Кредитні умови проєкту Європейський інвестиційний банк погодив такі: фіксована ставка — 2,34%, термін погашення позики — до 22 років, плюс пільговий період п'ять років.

Терміни постачання електробусів невідомі, проте йдеться про кілька років. Реалізація таких проєктів — процес тривалий з бюрократичного погляду: складання документів та їх узгодження ведеться з європейською неспішністю та педантизмом.

Наприклад, підготовка до тендера на закупівлю багатосекційних трамваїв розпочалася 2019 року, конкурс відбувся з другої спроби, і тільки в грудні 2022 року остаточно визначився переможець. Проте трамваїв як не було, так і немає. З електробусами навряд чи вийде швидше.

Одне питання — у чому сенс такого серйозного запозичення зараз, в умовах повномасштабної війни, коли ворожі ракети в будь-який момент можуть прилетіти в депо, де стоять ці самі електробуси, або по зарядній станції?

 
СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter


оцет
«Наразі люди, які проживають на вулиці Семена Палія, позбавлені послуги громадського електричного транспорту, проте купівля електробусів її повністю вирішить. Це дасть нам змогу замінити 60 маршруток»???
   Відповісти    
Адмирал Крузенштерн
Ехали бабуси на электробуси:))
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок
C. Cattani
Мэрская псинка, эти деньги в твоём просроченном Педигрипале, который твой хозяин Труха тебе купил в 6 палату.
   Відповісти    
Stan Smik
В советские времена слово «маршрутка» означала совсем другой  транспорта, это были микроавтобусы вместимостью 10-12 человек (неудобные, низкий потолок, багаж не провезешь), довольно быстрые, останавливались  там, где скажешь (если разрешено ПДД), стоимость 20 копеек.
В девяностые, чтобы оправдать довольно высокую стоимость проезда, собственники  транспорта вместе с городскими властями (за хороший откат) обычные автобусы небольшой вместимости (сначала это были «газели» и им подобные) переименовали  в «маршрутки»  с  остановками, где потребуется. А сейчас  де факто они превратились в обычные автобусы с обычными остановками с довольно внушительной стоимостью проезда.
Если  человеку нужно добраться  автобусом на работу с одной пересадкой, то на это он потратит  1200-1300 гривен в месяц.  То есть 10-15 % от среднестатистической зарплаты, не говоря уже о тех, кто получает меньше. А по предприятиям города, в целом, за последние полтора года оплата труда не особо поднялась.
И это все  разговор о так называемом  «общественном» транспорте.
К слову , в Германии проезд в городском автобусе составляет в среднем 2,7  Евро. (если куплен месячный проездной, то стоимость подает раз в десять).  Пусть Вас эта цифра не пугает, ведь минимальная оплата труда В ЧАС там составляет около 11 Евро.
Весь этот опус о том, чтобы одесситы наконец поняли, кто сидит в мерии, в горсовете, в коммунальных службах и  чем они занимаются на налоги горожан.
Кому нужны эти электробусы до конца войны)? Мне точно не нужны.
   Відповісти    
одс
одс 16 липня 2023, 07:19     +2      
Добавлю немного. Слово "маршрутка" это сокращение от "маршрутное такси". Ходили они от привокзальной площади на посёлок Котовского. На маршруте работали рижские макроавтобусы RAF, места были ТОЛЬКО сидячие, остановки по требованию. Но стоимость была, по-моему, всё-таки 50 копеек (при стоимости автобусного билета 5 копеек). Но там было за что платить -скорость и комфорт. А современные маршрутки чистая профанация!
   Відповісти    

Бригантина Поднимает Паруса
Навіщо автобуси з батарейками, коли можна запустити більш надійні тролейбуси? До речі, де електробус No15, що повинен був ходити по Балківській? (спойлер: його вже кілька років ніхто не бачив)
   Відповісти    
bloomer
Тому що електробуси нині за загальною вартістю володіння стають дешевші ніж тролейбуси, та вже витіснили їх майже всюди.
   Відповісти    
Dobriy1
Ворьё трухановское, чтоб вы поздыхали мрази. Кому нахрен нужны автобусы во время войны?
   Відповісти    
bloomer
Людям, які будут їздити між вулицями Семена Палія та залізничним вокзалом через кілька років? Дивний негатив від Думської, відповідь навіщо є у тексті статті — тому що поставки за такими контрактами розтягуються на роки.
   Відповісти    
Подводя итог
Пора эти маршрутки убирать с дорог. Развалюхи, которыми управляют часто неадекваты уваленные. Так потом ещё и бастуют, так как знают, что людям всё-равно нужно ездить. Монополисты херовы.
   Відповісти    
   Правила



23 червня
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
2
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7
10:27 П’ять годин без туалету: мешканець Одещини з ДЦП розгромив військкомів у суді та вимагає компенсації за знущання
9
08:30 Нічна атака на іноземні судна біля берегів Одещини: загинув моряк, пошкоджено три суховантажі (фото) фотографии
3
21 червня
21:56 Скандал із турецьким ресторатором, дівчинка, яка зникла в морі, та лихач на BMW: топ-5 одеських новин тижня
18
20:24 Фекальний бунт під Одесою: люди перекрили трасу через прорив нечистот, а влада скинула смердючу рідоту в море
14
19:01 Місто, якого більше немає: в Одесі оживили плівковий архів «інтелігента з камерою» фотографии
3
16:02 В Одесі відкрили найбільший в Україні меморіал пам’яті загиблих студентів-захисників (суспільство) фотографии
9




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами



17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?








Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×