Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)  


Сьогодні в Одесі загинула дівчина. Під час атаки російських шахідів вона була на пляжі. Її вбив уламок збитого дрона.

І це трагедія, яку багато хто чомусь вважає випадковістю. Це не випадковість.

Щоразу, коли в Одесі відкривають черговий пляж, відпочивають люди, які сприймають це як знак: небезпека минула. Можна розслабитися. Можна сидіти біля моря до ночі, ігнорувати повітряну тривогу, дивитися, як над містом літають дрони.

Не можна.

Відкриття пляжів означає лише одне: на конкретній ділянці узбережжя виконано мінімальний набір умов, що дозволяє допустити туди відпочивальників. Це не означає, що війна закінчилася. Не означає, що море перестало бути лінією фронту. І вже точно не означає, що вас там хтось може захистити.

Коли загинула дівчина, одеські Telegram-канали буквально в режимі онлайн публікували маршрут польоту шахідів. Було зрозуміло, що триває атака. Неподалік є укриття. Але багато людей залишилися на пляжі.

Чому? Тому що здається, що все обійдеться. Тому що хочеться додивитися салют від роботи ППО. Тому що «ми ж на свіжому повітрі».

Однак тут тут з’явилася ще одна важлива деталь.

Виконуючий обов’язки мера Одеси Ігор Коваль повідомив, що пляж, на якому загинула 26-річна дівчина, взагалі не був офіційно відкритий.

Це означає, що трагедія сталася не просто на пляжі під час повітряної тривоги, а на території, яка, за словами міської влади, не мала приймати відпочивальників.

Виникає закономірне запитання: якщо пляж був закритий, чому він фактично працював? Чому значну частину берега зайняли шезлонги, працював бар, а люди сприймали це місце як звичайну легальну зону відпочинку?

Як таке стало можливим — тема окремої розмови. Зараз над цим матеріалом працює редакція «Думської». Але незалежно від того, хто допустив роботу цього пляжу, головний висновок залишається незмінним: під час війни відповідальність за власне життя насамперед несе сама людина. Ні мерія, ні рятувальники, ні військові не зможуть прийняти рішення замість вас. Якщо лунає тривога — треба йти. Якщо над містом працюють сили ППО — треба шукати укриття, а не діставати телефон.

І це стосується не лише обстрілів.

Море біля Одеси, як і раніше, залишається зоною бойових дій. Так, частину пляжів відкрили. Але в морі, як і раніше, залишаються міни, триває протимінна робота, існує загроза російських атак. Ніхто не дасть гарантії, що черговий наліт не почнеться саме тоді, коли ви будете лежати на шезлонгу або купатися.

Ми вже писали про трагедію в Сичавці, де в морі на забороненому пляжі зникла маленька дівчинка. Її досі не знайшли. Тоді теж здавалося, що біда трапляється з ким завгодно, тільки не зі мною.

Але війна не робить винятків.

Якщо ви йдете до моря — ви свідомо йдете на ризик. І він багаторазово зростає під час повітряної тривоги.

Не варто випробовувати долю. І не думайте, що відкритий пляж означає безпечний пляж.

Це не так.

Автор — редакція «Думської»


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Призрак коммунизма
Мэрии на все наплевать,  пока кто то реальный не возьмёт за жо…пу. Такие случаи бывают. Помню  как среди лета мне вдруг резко зазвонил зам мэра. Бросай все на..х, у тебя на штрафплощадке должен быть строительный вагончик, он есть? Есть. Срочно вызывай кран, мощный эвакуатор и вези на пляж, из него медпункт будут делать.

Это среди лета, кто то взял мэрию за жо..пу.
   Відповісти    
Неравнодушный
Правильно всё пишите. Только в городе негде спрятаться от налёта шахедов. Во время этой тревоги был на ул.Ак.Филатова в районе бывшего кафе «Солнечное», люди были очень  встревожены, слышно было как этот шахед где-то летит  чуть в стороне, потом начала работать ПВО со стороны моря. Телеграм-каналы писали что шахед сначала  был над Киевским районом, потом над Черёмушками, все это слышали, потом  полетел вдоль берега. А куда прятаться, если нет убежищ?
   Відповісти    
Наталья Тамариск
Як це пляж не відкритий? Коли на ньому продають парасольки, шезлонги та є бар.
   Відповісти    
Неравнодушный
. . .   вот такие чудеса в Одессе происходят. Есть ответственные за всё это, но ничего не контролируется и никто не смотрит за порядком.
   Відповісти    
Эдуард Рыбченко
ну да в Аркадии в Ибице и прочих злачных местах подобных вовсе не было войны никак ни ТЦК туда не ходит и не выгребает мобилизованных ни полиция… все пучком..наркота проституция насилие  и концерты…что хозяева Ибицы и онных имеют договорняк с Россией и гарантии что туда не прилетит прямо к ним в клуб Искандер? о как..интересно для СБУ… еще бы восстановили пирсы для катеров и прогулки на морских трамвайчиках вдоль берега типа свежим глотком воздуха??!! надышаться..и какой там нахрен вы говорите  тревога.. дрон.. ракета или мина.. тут отдыхает элита мля…которая — войну поставила на паузу…
   Відповісти    
Неравнодушный
В городе в общественных местах даже нет нормальных  указателей где находятся бомбоубежища.  А в каком они состоянии? Кто-то это проверяет?
   Відповісти    
mezzaniner
«Мінімальний набір умов, що дозволяє допустити туди відпочивальників»
Пятый год войны, скорая почти час добирается до центрального пляжа. А на официально открытых медики есть? И какие открыты, если Отрада закрыта, бред какой-то
   Відповісти    
тетя Фира
Война — ко всему нужно быть готовым -к смерти, инвалидности, потери имущества, родных, близких.«Пляж официально не был открыт».Козлам мерским не занесли.Почему не поставили муниципальную варту, гонять пляжников, в свое оправдание.Где хоть один муниципальный пляж, с нормальными условиями для налогоплательщиков Одессы?Возникает закономерный вопрос( к Зеле, Леше, Лысаку и человеку без украинского паспорта(что делал 11 лет?) : на.уй нам такие депутаты и такая мэрия?
   Відповісти    
Руслан Испанцев
Бред собачий. Если бы даже на « оборудованном « / официально открытым пляжем пролетал осколок, то даже официальное разрешение не спасло бы отдыхающих. Для понимания этого элементарного тезиса нужны мозги, а не пропитая неравнодушная черепная коробка, набитая рос.пропагандой и роликами сами знаете про кого.
   Відповісти    
Неравнодушный
… ты хронически болен?  Выздоравливай в бане! Всему есть предел.
   Відповісти    
   Правила



23 червня
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
13
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
3
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
23
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
5
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
5
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7
10:27 П’ять годин без туалету: мешканець Одещини з ДЦП розгромив військкомів у суді та вимагає компенсації за знущання
12




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×