Фекальний конкурс: в Одесі монополіст відстояв право відкачувати рідкі побутові відходи, але конкуренція з боку «чорних» асенізаторів нікуди не поділася


Наступні п'ять років послугу з відкачування та вивезення рідких побутових відходів в Одесі надаватиме компанія «Інфоксводоканал».

Такі результати конкурсу, який провів муніципальний департамент міського господарства, повідомляє кореспондент «Думської».




На відміну від попереднього відбору, який «Інфоксводоканал» виграв через відсутність конкуренції, цього разу за право обслуговувати чотири райони Одеси вирішила поборотися фірма «Аквасервіс Груп». Однак за кожним лотом конкурсна комісія віддала перевагу «Інфоксводоканалу». Причина — істотно більша кількість спеціалізованої техніки для відкачування та вивезення фекалій.

Йдеться про приватні будинки, які не приєднані до каналізації. Таких близько 20 тисяч. Утім, монополія «Інфокса» в цьому сегменті ринку доволі умовна, оскільки в Одесі працюють десятки асенізаторських компаній, які нелегально відкачують фекалії, а потім зливають їх у зливостоки, що заборонено.

«Зливають куди завгодно, у балки, в яри, в міську каналізацію, що призводить до псування інфраструктури і загрожує негативними наслідками для навколишнього середовища. За правилами, рідкі побутові відходи повинні утилізуватися на станціях біологічного очищення, що і робиться нашою компанією», — заявили «Думській» у пресслужбі «Інфоксводоканалу».

Співробітники компанії-монополіста періодично влаштовують рейди з виявлення «чорних асенізаторів» і навіть залучають до цього поліцію. В «Інфоксі» запевняють, що останнім часом ситуація дещо покращилася, і закликають одеситів сигналізувати про такі факти.

Згідно зі ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типової угоди. Його відсутність карається адміністративним штрафом. Крім того, «Інфоксводоканал» має право звернутися до суду з вимогою зобов'язати споживача укласти угоду.

Тариф на вивезення рідких побутових відходів не змінювався з 2018 року. З огляду на затверджені мінімальні добові норми водоспоживання для однієї людини (25 літрів), така послуга коштує 75,14 грн на місяць (з ПДВ) на одну людину. У компанії цілодобово працює кол-центр, куди можна звернутися і в разі переповнення вигрібної ями. Якщо ж сигнал не надходить, співробітники «Інфокса» за графіком об'їжджають абонентів і перевіряють на місці, що та як. 

І все ж більшість жителів приватного сектору жодних договорів укладати не збираються. І ось чому: згідно з правилами, вигрібна яма повинна мати бетонні стінки і дно, щоб рідкі побутові відходи не йшли в землю і не забруднювали ґрунт. Однак у такому разі викликати асенізаторів потрібно регулярно, мало не кожні кілька місяців. А «неправильні» ями дають змогу роками не стикатися з проблемою і нічого не платити «Інфоксу». Аж уже якщо трапиться фекальна катастрофа, то завжди можна звернутися до «чорного» асенізатора, якому все одно, з якої ями відкачувати.

Співробітники водоканалу в разі виявлення вигрібної ями, облаштованої з порушеннями, зобов'язані скласти протокол і змусити увідповіднювати її до правил.

«У мене яма на п'ять кубів, щоб повністю її відкачати, потрібно заплатити приватнику 2-3 тисячі гривень. Це начебто й дорого, але востаннє я це робив 2019 року, а якби підписав договір з «Інфоксом», моїй сім'ї з чотирьох осіб доводилося б щомісяця викладати майже 300 гривень. Навіщо воно мені потрібно?» — поділився з нами на умовах анонімності один із мешканців приватного сектору.

Таким чином, із тисяч вигрібних ям фекалії, розбавлені водою, просочуються в ґрунт, отруюючи його. Це дуже добре знають дослідники катакомб, які відзначають стійкий запах нечистот саме в тих районах, де немає каналізації.

Автор — Микола Мазур





Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Не тошните мне на нервы
Ну на счет 25 л/сутки «Инфокс» явно натрындел, они сами требуют расчет на получение ТУ  250 л/сут на человека, может конечно, что-то поменялось с уходом на «заслуженную» пенсию госпожи Бейзер, это «особа» не пропускала, при меньшем расчете. Второй раз «Инфокс» натрындел с ценой 75 грн/человек в месяц. У моей знакомой «Инфокс» за откачивание ямы(объем ямы 8 кубов) берет 1000 грн, при условии, что фактически проживает 2-а человека, причем из-за скрытой течи воды из водопровода, причем искать место течи не в интересах «Инфокса», эта яма заполняется за месяц! И третье этого «сказочника», у которого 5-ти кубовую яму откачивали с 2019 года надо взять за задницу, т.к. у него дренируемое дно, это чудо дренирует свое Г в грунтовые воды, а это запрещено!
   Відповісти    
Yujanin
Причина одна, давние коррупционные связи бандитов инфокса с бандитами ворсовета, там налажены откаты а тут новые конкуренты.
   Відповісти    
Revo
Еще немного осталось до африканского летающего туалета!
   Відповісти    
Владимир Коновалец
Город непуганных идиотов… Товарищ живет на поселке Котовского, в частном секторе. Часто бываю у него дома и знаю все подробности с откачиванием нечистот в его районе. Он лично откачивает у себя раз в 3, 5-4 года   ( часть нечистот уходит в землю, яма ведь без каменной кладки). Весь их сектор проживания обслуживает один мужик на старом ЗИЛ 135, еще 70-десятых годов выпуска. Берет за откачку 1000 грн, цена не меняется вот уже несколько лет. Все довольны и претензий ни кого нет. Инфоксводоканал пытался как-то навести у них порядок, так бригаду агитаторов просто бабы облили говном, больше они туда не появлялись. Вот так и живем…
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок
   Правила




23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
9
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
15
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
4
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×