Мерію Одеси зобов`язали прийняти на баланс аварійну дамбу Хаджибейського лиману: гроші на неї місто витрачає вже давно


Безхазяйну досі дамбу Хаджибейського лиману, яка перебуває в аварійному стані, доведеться взяти на баланс мерії Одеси.

Таке рішення, задовольнивши позов обласної прокуратури, ухвалив Верховний суд.




Тяжба тривала три роки. Муніципалітет уперто відмовлявся приймати об'єкт: мовляв, дамба перебуває за межами міста (що не зовсім так, хоча, справді, частково вона проходить територією Нерубайської та Усатівської сільських громад), і взагалі — такими об'єктами повинна завідувати держава, про що мер Геннадій Труханов неодноразово інформував уряд, умовляючи визначити балансоутримувача і дати грошей на реконструкцію.

На його думку, змушувати місто фінансувати роботи самому нечесно.

«Тим паче, що цією дорогою в порт Південний ідуть вантажівки. Давайте разом розробимо якийсь комерційний проєкт, зробимо платну дорогу на чотири смуги», — сказав міський голова в інтерв'ю державному агентству «Укрінформ».

Процес за позовом прокуратури тягнувся зі змінним успіхом, поки крапку в ньому не поставив Верховний суд. Його ухвала остаточна й оскарженню не підлягає.

«Дамба Хаджибейського лиману оберігає місто від затоплення водою і відіграє важливу роль для тисячі людей, а також більш ніж 50 підприємств і організацій, які проживають і розташовані на прилеглій території площею 23 кв. км, - наголошується в повідомленні регіональної прокуратури. — Наявність законного власника є гарантією підтримання належного технічного стану дамби та проведення своєчасних ремонтних і протиаварійних робіт. Тому питання щодо права власності на дамбу Хаджибейського лиману має важливе значення, оскільки визначає як особу, яка відповідає за організацію її утримання в належному стані, так і джерела коштів на її утримання».

Тепер Одеська міська рада зобов'язана розмістити оголошення про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік у друкованих засобах масової інформації та звернутися з відповідною заявою до органу, який здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.

«Ухвалюючи відповідне рішення, Верховний суд зазначив, що з метою уникнення загрози заподіяння шкоди інтересам держави у сфері запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов'язаних із неналежною експлуатацією гідротехнічної споруди, саме Одеська міська рада зобов'язана вживати дії, спрямовані на визначення правового статусу дамби», — додають правоохоронці.

Зазначимо, що безхазяйність дамби не заважала мерії Одеси виділяти кошти на першочергові роботи з її стабілізації. Останній такий підряд на 62 млн грн отримала компанія «Ростдорстрой», яку пов'язують із Трухановим. Тендер був безальтернативним, з одним-єдиним учасником.

Суворовська окружна прокуратура Одеси намагалася домогтися в суді розірвання цього договору як незаконного, але не досягла успіху.

«Ростдорстрой» має здати об'єкт до 31 грудня 2024 року. Зараз, однак, роботи там не ведуться.

Нагадаємо, 2021 року тодішній голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький повідомив, що дамбу прийме на свій баланс «Укравтодор».

«Є домовленість, що «Укравтодор» буде розробляти проєктно-кошторисну документацію, експертизу, оновлення цієї дороги, її розширення і прийме на баланс як дорогу», — сказав він.  

До заяви Гриневецького віце-мер Одеси Михайло Кучук (нині знятий з посади) повідомив в інтерв'ю «Першому міському» телеканалу, що дамба фактично належить «Укравтодору».

Служба автомобільних доріг в Одеській області спростувала заяву чиновника.

Ще раніше губернатор пообіцяв меру Геннадію Труханову виділити 42 мільйони гривень з резервного фонду бюджету на першочергові роботи зі зміцнення дамби.

За словами міського голови, щоб не допустити затоплення Пересипу (як це було 1941 року після підриву споруди радянськими військовими), необхідно ввести в експлуатацію збудований 2010-2012 року глибоководний випуск стічних вод.

Зазвичай у літній період стоки міської каналізації надходять після очищення на СБО «Північна» в Хаджибейський лиман, підвищуючи його рівень, що створює загрозу прориву. Після початку повномасштабної війни це робити перестали: зараз і взимку, і влітку все зливається в море.

Чи виконуватиме мерія рішення Верховного суду? Ми звернулися по коментар до пресслужби міськради і чекаємо на відповідь.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!




Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter


Новини по цій темі:





арчибальд арчибальдович
вначале мыли деньги на этой дамбе, а теперь перекидывают как «горячую картошку», для города это слишком затратный объект, тем более, что глубоководный выпуск формально не введённый в эксплуатацию, фактически был запущен военной администрацией в работу не взирая на ряд противоречивых исков и судебных тяжб;
   Відповісти    
ПнАлВч
Мілко ви плаваєте! Ось в чому корінь проблеми-…«Тим паче, що цією дорогою в порт Південний ідуть вантажівки. Давайте разом розробимо якийсь комерційний проєкт, зробимо платну дорогу на чотири смуги», — сказав міський голова в інтерв'ю державному агентству «Укрінформ»…(с) А вже на це знайдуться і гроші і рахувальники цих грошей, ну і ті, шо потім поділять.
   Відповісти    
Коментар отримав забагато негативних оцінок
rss911
rss911 17 липня 2024, 22:40     -1      
Значит, у Вас неправильная должность… )
   Відповісти    
   Правила



25 червня
21:58 Рішення з наслідками: в Одеському університеті Мечникова закривають кафедру історії України, а разом з нею — журфак та істфак
20
20:00 Після конфлікту з ТЦК одесити знайшли свою собаку пораненою: тварину готують до операції (відео)
7
18:45 Житловий ваучер для ВПО-ветеранів: що потрібно знати? (суспільство)
16:38 Перекладають відповідальність за загибель дівчини: депутати захищають бізнес, в.о. мера Одеси плутається у правилах відкриття пляжів
6
15:15 «При пошкодженні артерії людина може загинути за три хвилини»: медик — про трагедію в одеській Отраді (відео) видео
21
13:10 Кінбурн наш: над селищем Покровське майорить український прапор фотографии видео
17
12:05 Вовки з Арнаутської: як одеські аферисти створюють ілюзію Волл-стріт і впроваджують штучний інтелект
10:02 Безкоштовна правова допомога під час війни — серія вебінарів для жителів ТОТ, Херсонщини та бізнесу (суспільство)
08:38 Більше, ніж просто котлети: в одеському ліцеї створять кулінарний хаб із ресторанним розмахом
24 червня
21:31 Трагедія в Отраді: поліція шукає винних у халатності, а прокуратура вже рік намагається повернути пляж місту
18
20:13 «Ні вибачень, ні слів співчуття»: у Чорногорії затримали директорку дитячого табору, де потонув 10-річний футболіст з Одеської області
18:07 Під тим самим люком: в Одесі біля памятника Дюку розпочалися археологічні розкопки (фото)
5
16:37 Цирк на льоду представляє «Крижаний Оскар»: шоу, де трюки виконуються без дублерів та монтажних склейок (на правах реклами)
14:33 Мільйони за вікенд: на одеському узбережжі штрафи принесли більше доходу, ніж оплата паркування фотографии
13
12:35 Квартири для сиріт із завищеною ціною: колишньому чиновнику одеської мерії повідомили про підозру
7




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×