Хитрощі монополіста або підступні городники: мікрорайон у приватному секторі Одеси регулярно залишається без води (відео)


На практично повну відсутність води у весняно-літній період ось уже три роки скаржаться жителі одеського мікрорайону Нова Слобідка. Люди звинувачують у всьому компанію «Інфоксводоконал», яка, своєю чергою, називає зовсім інші причини поганого водопостачання. У ситуації розбирався кореспондент «Думської».

Мікрорайон Нова Слобідка разом із сусідньою Кривою Балкою історично входять до складу Слобідки — це приватний сектор, розташований на одній з околиць міста. Тут тихо, затишно, дуже зелено, місцеві жителі гордо називають себе слобожанами і люблять місце, де живуть. Одна біда — вода, точніше, її регулярна відсутність.




За словами голови органу самоорганізації населення «Нова Слобідка» Германа Осадчого, тут мешкає приблизно п'ять тисяч одеситів, і вже щонайменше три роки вони стикаються з одними й тими самими проблемами.

«Усе це починається навесні, ближче до травня, і закінчується у вересні-жовтні, — каже він. — У цей період вода в кранах або відсутня, або тече тонкою цівкою… Щороку, з весни до осені, це все відбувається».

Ми побували на зборах мешканців органу СОН «Нова Слобідка», на які прийшли близько сотні людей. Усі вони стверджують, що складнішого року, ніж цей, ще не було.

«У нас у взаємовідносинах із водою є три позиції: перше — немає води зовсім, навіть повітря в трубах немає, друге — тоненька цівка завтовшки із сірник, коли відро можна годину набирати, і третє — є вода, коли колонка запалюється і пральна машинка заповнюється, — розповідає мешканка вулиці Професора Коровицького Ірина Маскіна. — Якщо говорити про серпень, то станом на 23 число у нас вода була днів десять. Якщо так і далі триватиме, то ми перекриємо дорогу».

На запитання, з чим самі мешканці Нової Слобідки пов'язують таке скрутне становище з водою, вони висувають низку версій, зокрема й конспірологічних.

«Свого часу тут жив чоловік, який знав, де були крани і засувки, і коли були такі ситуації, він їздив і відкривав, але він помер і забрав свій секрет у могилу. Тим не менш, людина знала, як вирішити проблему. Очевидно, знають її і в «Інфоксі». Тим паче, що кожного разу після того, як ми здіймаємо бучу в ЗМІ, вода одразу ж з'являється, ніби за помахом чиєїсь руки», — розповідає Герман Осадчий.

Деякі жителі взагалі впевнені, що їхня вода йде на потреби тепличного господарства в… Усатове.

В «Інфоксводоканалі» нашому кореспонденту розповіли, що причини перебоїв із водою в Новій Слобідці — непомірний полив городів місцевими жителями, а також географічне розташування, оскільки мікрорайон знаходиться на височині.

«У кожного там є свій шматочок землі, у когось теплиці. Питна вода, яку ми подаємо споживачам, не призначена для поливу, особливо зараз, у таких важких метеоумовах, коли споживання води по всьому місту більше на 40%, ніж у попередні роки. У цей час усі насосні станції працюють у максимальному режимі, — розповіли нам у пресслужбі «Інфоксводоканалу». — І, звісно, коли ви розташовані на височині, і при цьому всі поливають коли хочуть, вмикають гідрофори, там падає тиск, відбуваються циклічні струси. Це при тому, що якихось аварій ми не фіксуємо, працюємо засувками, намагаємося зробити штучний підпір, десь витягуємо Нову Слобідку коштом інших споживачів».  

Також у компанії визнали, що розмірковують над тим, як обмежувати полив городів у мікрорайоні, оскільки саме це, на їхню думку, головна проблема. Що ж стосується теплиць в Усатове, то в «Інфоксі» заявили, що про таку проблему не знають, але навіть гіпотетично Нова Слобідка не мала б страждати від цього, бо розташована на іншій гілці водопостачання.

Хай там як, після того, як 18 серпня СОН надіслав звернення в обласну військову адміністрацію, а також депутатам міськради Ірині Куценко та Петру Обухову, який зв'язався з керівництвом «Інфоксводоканалу» і попросив нарешті розв'язати проблему, ситуація в мікрорайоні покращилася — 22 серпня вода пішла невеликим напором, а потім і потужним. Місцеві жителі покращенню дуже раді, проте побоюються, що це ненадовго. «Думська» продовжить стежити за ситуацією.  





Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter

Ирина Куценко-Есенович
Ирина Куценко-Есенович
депутат Одесского горсовета, член фракции "Доверяй делам"
25 новин, 4 фото
Петр Обухов
Петро Обухов
депутат міськради, фракція "Європейська Солідарність"
294 новини, 58 фото
Олег Кипер
Олег Кіпер
начальник Одеської обласної військової адміністрації
173 новини, 1 фото

Новини по цій темі:





Степан Андреич
Хіба там не можна пробурити свердловини чи зробити колодязь? Як тільки цілий мікрорайон припинить свою залежність від класових ворогів які вкрали в міста Одесводоканал (шарага Інфокс) і припинить їм платити — ті подумають, порахують втрати, і почнуть агітувати повернутись, але буде вже пізно.
   Відповісти    
george push
Там у многих нет счётчиков.
   Відповісти    
Великолепный
Правильно! За воду надо платить! По счёт счётчику. Тогда и расход воды слободжан на огороды  и теплицы будет оптимальным. А напор воды, как для стирки белья.
   Відповісти    
Morgot
А что эти кретины скажут про то, что у моей мамы уже две недели в кране такая вода? Наверное потому что люди обильно поливают вазоны с цветами на 8 этаже…
   Відповісти    
сулейман
Инфокс пришёл зарабатывать, а не тратить. Трубы сто лет в обед. Дать давление пойдут разрывы, а это деньги. Поэтому и не течёт летом водичка
   Відповісти    
   Правила



23 червня
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
13
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
3
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
23
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
5
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
5
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7
10:27 П’ять годин без туалету: мешканець Одещини з ДЦП розгромив військкомів у суді та вимагає компенсації за знущання
12




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×