Їх був мільйон: хто прийшов із мечем, від меча загине! (колонка)


Їх був мільйон. Різних. Хороших і поганих, бідних і середнього достатку, освічених і темних, як полярна ніч. Православних і мусульман, буддистів і атеїстів. Жителів похмурої Бурятії, крижаної Якутії, запорошеного Дагестану, ярославців, волгоградців, перм'яків, тверичів, зарозумілих москвичів (відсоток невеликий, але були) і пітерців, які претендують на інтелігентність. Вчорашніх шахтарів, селян, інженерів, навіть учителів. А ще алкоголіків і наркоманів. Зеків, зрештою. Ну і кадрових — контрачів і випускників училищ-академій з багатоповерховими та пафосними назвами на кшталт «Федеральное государственное казенное военное образовательное учреждение высшего образования «Рязанское гвардейское высшее воздушно-десантное ордена Суворова дважды Краснознаменное командное училище имени генерала В. Ф. Маргелова» Міністерства оборони російської федерації.

Рядові, сержанти, лейтенантики, капітани, майори, полковники й генерали. Піхота, танкісти, артилеристи, морпіхи, розвідники, льотчики, моряки…

11 років тому багато хто з них навряд чи б показав на карті Україну, у багатьох ніколи не було друзів і родичів у наших степах, лісостепах і лісах. Україна не була якимось магнітом, про неї особливо не мріяли. І справді, де Челябінськ, а де Кропивницький? Москвич поїде у відпустку в Єгипет і Туреччину, Одеса і Затока його не приваблювали, навіть Ялта до окупації навряд чи була люксовою в цьому плані. А вже про затишну Бучу, що заховалася в сосновому бору недалеко від Києва, всі сто відсотків, упевнений, і гадки не мали.

Їх був мільйон. Сильних, упевнених у собі, які планували майбутнє, хотіли грошей і нового життя. Які думали, ніби вони особистості. Хтось навіть вирішив, що він захищає інтереси свого народу, своєї нації, своєї держави. Вони пишалися своєю формою.

Але ось збожеволів їхній диктатор, звалилася в прірву мілітаристської шизофренії нація, стала остаточно злочинною держава. І цей мільйон рушив в Україну…

Вони вирішили, що їм усе дозволено, що вони, ще жодного разу не вистріливши, вже переможці. Що в них вийде.

Не вийшло.

Мільйон — ні, не всі загинули, не всі згнили в родючих українських чорноземах або прикрасили цвинтарі по величезній своїй батьківщині. Мільйон — це сукупні втрати. Там і каліки, і полонені, і дезертири.

Перед цим вони стали завойовниками, вбивцями дітей, ґвалтівниками, мародерами. Звірами в людській подобі, хоча даремно я на звірів. Краще так - нелюдами. Стали навіть найкращі з них.

Їх був мільйон.

Автор — Віктор Босняк, оглядач «Думської»

Станом на 6 червня BBC, видання «Медіазона» та команда волонтерів встановили на підставі некрологів та інших відкритих даних імена 111 387 російських військових, які загинули під час повномасштабного вторгнення в Україну. Ця статистика, безсумнівно, є неповною, оскільки враховує лише тих окупантів, тіла яких були знайдені, особи встановлені і яких поховали на батьківщині.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!


Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Руслан Испанцев
Там такого биомусора миллионов 90 ( по честным подсчётам), не считая мигрантов, про рабов из КНДР я вообще не говорю. А так, как командует наш Александр Македонский ( Сырский ), такое ощущение что у нас этого добра как минимум столько же, если не больше
   Відповісти    
dolento
Пане Руслане, розкажіть, як командує генерал-полковник Сирський?
   Відповісти    

Shtas2
Zомбі путлера, «непотрібні люди», продажні туші які ніяк не закінчаться.
   Відповісти    
арчибальд арчибальдович
росіяне давно втратили людяність та цивілізаційні риси, це суцільні варвари…так є винятки, але ж ставлення до війни все прояснює, краще ніж тисячи слів;
   Відповісти    
ВПО з Луганщини
«Мы должны были помереть, как собаки»
 
Командир взвода ЧВК Вагнер с позывным Релей с ссылкой на знакомого, который сейчас участвует в боевых действиях, рассказал, что в Сумах используются «мясные штурмы». Так, при захвате населенного пункта Кондратьевка из 100 штурмующих выжили 8 бойцов. Выживших командир обозвал «500-ыми» (дезертирами) и решил сразу отправить в новый «мясной штурм».      
Общественники тут же назвали все это фейками. В ответ Релей не только записал новое видео, но и попросил записать послание участника мясного штурма с позывным Афганец.   
   Відповісти    
Petr Petrovich  Kaschenko
Ось що написав у власному блозі ветеран ЗСУ та українсько-московської війни Володимир Бойко
«Політично стурбовані громадяни святкують визначну подію: кажуть, що з початку війни ліквідовано 1 мільйон російських окупантів. Про кількість поранених інформації немає, але, напевно, рахунок йде на десятки мільйонів. З такої нагоди гріх не загадати Хаджі-Бабу з Ісфагена, героя роману Дж.Морєра, духовними нащадками якого є українські полководці. Складаючи звіт про зіткнення з російськими військами на початку ХІХ століття, Хаджі-Баба розмірковував наступним чином: «Впали з коней чи то два, чи то пять козаків. Мабуть, пять. І невідомо, вбиті вони чи лише поранені. Будемо рахувати їх загиблими. А навіщо, взагалі, шкодувати цих невірних собак? Напишу, що було вбито пятдесят чоловік».

Приблизно так і народжуються зведення про бойові втрати противника.»
   Відповісти    

Aртуа
Да и х…. рен со всеми с ними.
   Відповісти    
   Правила



24 червня
10:19 Військовий на пенсії передавав дані колишньому підлеглому, який став російським комбатом: в Одесі затримали агента фсб фотографии
7
08:43 Нова модель оборони України: що відбувається на фронті та чи можна говорити про перелом? (колонка)
13
23 червня
21:42 Ще один храм в Одесі перейшов до ПЦУ: там виявили ікони російських царів та символи «руського міра» (відео) видео
14
20:28 Не ухилянтами єдиними: одеських комунальників підозрюють у привласненні 2 млн грн під час розбирання неіснуючих завалів
1
18:10 Не плутайте відкритий пляж із безпечним: поки ви дивитеся на шахеди, вони вбивають (колонка редакції)
16
17:02 Студентська банківська картка для стипендії: комфорт та додаткові вигоди (новини компаній)
15:00 Отруїли собак і палять пластик: під Одесою організували незаконне звалище біля Аджалицького лиману фотографии
6
13:29 На одеському пляжі осколок дрона влучив жінці в шию: вона померла (відео з місця трегедії) видео
24
12:01 Росіяни тікають: Сили оборони очистили від ворога останній шматок Миколаївщини
6
10:55 У центрі Одеси будівля, зруйнована ракетою, «приросла» ще одним поверхом: архітектори говорять про порушення, проектувальник не бачить проблем (фото) фотографии
6
09:09 На Одещині заслужений будівельник України захопив ділянку та збудував там курник із гаражем
3
22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
2
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
2
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×