Спекотний, залитий полуденним сонцем стародавній Акерман. З початком повномасштабної війни це сонне містечко, здається, стало ще спокійнішим. Але це лише на перший погляд заїжджого журналіста. Підозрюю, що і сьогоднішня Одеса здасться туристові незвично безлюдною та тихою.

Білгород-Дністровський район — один із найбільш обстрілюваних в області, і про війну місцеві мешканці знають не з чуток. З перших днів вторгнення у місті було створено підрозділ територіальної оборони, багато жителів стали волонтерами.

Кореспондент «Думської» побував на підприємстві Steel Tec Group, або, як його називає уродженець Білорусі, волонтер Сергій Щербаков – у «гаражі». Тут поставлено на потік апгрейд цивільних автомобілів для потреб армії. Зараз у роботі «гаража» п'ять автомобілів, а найперша – перетворена на Gun truck «Волга» – вже брала участь в автопробігу з нагоди Дня державного прапора та звільнення Білгорода-Дністровського від румунських окупантів. Але про все по порядку.

У цеху вирує робота: на металевому столі робітники варять стовпи освітлення для якоїсь бази відпочинку. За словами Сергія Щербакова, останні кілька тижнів економіка регіону почала оживати і у підприємства нарешті з'явилося перше цивільне замовлення. До цього всі потужності були спрямовані на допомогу армії.

«До початку воєнних дій ми співпрацювали з місцевою військовою частиною, робили їм ворота, хвіртки, – розповідає Сергій. — 27 лютого я зв'язався з командиром частини і запитав, яка потрібна допомога. У результаті ми буквально дні три-чотири простояли, привезли назад обладнання та почали варити протитанкові їжаки, буржуйки, засоби примусової зупинки, мішені для стрільбища – 90% інженерних конструкцій Білгорода-Дністровського зробили наші хлопці. Потім почали бронепластини робити — волонтери десь роздобули болванки перетином 30 см та 2,5 м завдовжки. Ми їх пилили по вісім міліметрів, гартували і возили на відстріл. За якістю виявилися п'ятого класу. Двісті пластин зробили, але потім це затихло. Уряд та волонтери налагодили масові постачання професійної амуніції з Європи».

По цеху розосереджені автомобілі в різній стадії розібраності: біля великого вікна 403-й «Москвич» кольору небесної лазурі, трохи далі сірий та брутальний ГАЗ-67 та два старі дизельні мерседеси. Усі вони після модернізації стануть бойовими машинами для підрозділів Збройних сил та волонтерів.

Першим дітищем «гаража» став справжнісінький Gun truck – монструозний пікап, оснащений великокаліберним кулеметом КПВТ, що ніби зійшов з екрану фільму «Дорога люті», тільки не чорний, а болотяного камуфляжного кольору.

Колишня «Волга», ГАЗ-24, виявилася непоганою основою для бойового автомобіля. Бабусю розшукали на місцевому штрафмайданчику, де він іржавів з 2017-го року.

«Вона єдина опинилася у повній комплектації, – згадує Сергій. – Конструктив ми особливо не чіпали, підняли колісну базу, збільшили дорожній просвіт до 40 см, підсилили підвіску. Хотіли зробити легкий, маневрений автомобіль, а вийшов практично броньовик. Підняли борти і обварили їх бронепластинами, що лишилися».

Турель, здатна витримати на собі великокаліберний кулемет і, що ще важливіше, компенсувати його віддачу, спроектована та зібрана співробітниками Steel Tec Group із заднього мосту легковика. На модернізацію «Волги» пішло шість тижнів, та й то тільки тому, що не весь матеріал був у наявності.

«Коли є матеріали, це нескладно, – каже зварювальник Віталій. – Усім колективом сіли за чаєм і всі вигадали, один щось додав, другий, так і вийшло. Це чудова машина прикриття, пацани задоволені».

Паралельно з «Волгою» взяли в роботу ще кілька автомобілів. Модернізували та пристосували для їзди бездоріжжям Fiat Bravo, який для тероборони придбав перший муніципальний телеканал Білгорода-Дністровського.

«Одночасно нам пожертвували ГАЗ-67, – розповідає Сергій Щербаков. — Машина раритетна, 1953 року випуску, об'єм двигуна 3,3 литру, військовий позашляховик. Він увесь гнилий був. Потроху лікуємо дідуся, вчора поставили кузов на раму, виправили геометрію. Він буде готовий за тиждень – максимум півтора, після чого віддамо ЗСУ».

Апгрейд «Москвича» вимагатиме більше часу: морпіхи теж захотіли собі gun truck.

Наступну ідею акерманці підглянули у свого колеги-волонтера із Чернівецької області Володимира Садика. Чоловік налагодив виробництво багі для потреб армії. Герої нашого репортажу подумали, а чим вони гірші, і замахнулися на власне авто.

- Машинка корисна, універсальна і для бою, і для евакуації, рейдів, логістики, – розповідає волонтер. — Такі потрібні на нулі, і командир частини сказав, що це буде дуже доречним.  

Донором автозапчастин став знову-таки твір радянського автопрому — ВАЗ 2108. «Вісімку» вже розібрали, зварили нову раму з профільної труби, нарізали всі кронштейни, кріплення для навісного обладнання та рухового відсіку, проте через брак фінансування проект довелося поставити на невелику. Щоб зібрати кошти, волонтери запустили в соцмережах акцію «Імена Перемоги» — кожен, хто переведе на багі від 300 гривень, отримає у подарунок гравіювання свого імені чи нік на рамі автомобіля.

«Якщо досвідчений зразок себе виправдає, хотілося б поставити виробництво на потік, — зізнається Сергій Щербаков. — За нашими розрахунками, один екземпляр обійдеться максимум в чотири тисячі доларів. А потім є ідея зробити на основі багі безпілотник. Синхронізувати з дроном, поставити на авто автоматичний гранатомет станковий: під'їхав до переліску, відпрацював і поїхав. Якщо втратив зв'язок із дроном, там є камери і можна повернути дистанційно. Це забезпечить збереження особового складу».

Автор — Олександр Гіманов


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!
























































Помітили помилку? Виділяйте слова з помилкою та натискайте control-enter




Tirion Lanister
Зачем это разгласили?
Вот в Киеве и Львове на танко-ремонтные базы потом прилетело…
   Відповісти    
Kirillll
Работы очень крутые, однозначно респект за крутые харизматичные машины. Но к сожалению, на мой взгляд, не очень эффективно и трудозатратно. Пикап за 3-4 тысячи долларов с европы в разы проще оснастить, чем спасать гнилой ГАЗик 60х годов, так ещё и с неприлично слабым движком. Вот багги может быть перспективным, если наладят количество. В любом случае молодцы
   Відповісти    
   Правила




22 червня
21:36 «Заробили» на дитячій творчості: одеська чиновниця і двоє комерсантів привласнили 12 млн грн фотографии
1
19:55 Гостював в Одесі та бере участь у випробуваннях ППО: іспанський фрегат тестує дрон-перехоплювач фотографии видео
1
18:18 Літній вечір емоцій: Pianoбой повертається з великим концертом (на правах реклами)
1
16:27 В Одесі з’явилися «дерева пам’яті» на честь загиблих військових та мирних жителів (фото) фотографии
5
14:10 В Одесі помітили сарану: звідки з’явилися комахи та чи існує загроза фотографии
6
12:04 Мерія взялася за занедбані ставки Дюківського саду: матеріали передали до прокуратури та екоінспекції
7
10:27 П’ять годин без туалету: мешканець Одещини з ДЦП розгромив військкомів у суді та вимагає компенсації за знущання
9
08:30 Нічна атака на іноземні судна біля берегів Одещини: загинув моряк, пошкоджено три суховантажі (фото) фотографии
3
21 червня
21:56 Скандал із турецьким ресторатором, дівчинка, яка зникла в морі, та лихач на BMW: топ-5 одеських новин тижня
18
20:24 Фекальний бунт під Одесою: люди перекрили трасу через прорив нечистот, а влада скинула смердючу рідоту в море
14
19:01 Місто, якого більше немає: в Одесі оживили плівковий архів «інтелігента з камерою» фотографии
3
16:02 В Одесі відкрили найбільший в Україні меморіал пам’яті загиблих студентів-захисників (суспільство) фотографии
9
13:00 Аварія на Одеській ТЕЦ: центр міста залишився без світла, а резервний трансформатор за 40 млн так і не запустили (оновлено)
6
11:30 «Велику Русь» пустили на розпалювання, а через багаття стрибали аж до сутінок: на одеському пляжі відсвяткували Івана Купала (фоторепортаж) фотографии
18
08:41 Нічна атака на Одещину: горіло подвір’я приватного будинку
9




Статті:

Борщ по-корейски, в плену у льда и спасение пальца: как одессит в Антарктике рыбу измерял

«Царица посадок»: одессит с позывным Нео доходчиво рассказывает о том, что такое пехота!

Оазис реформы или образовательные пустыни? В Одессе хотят вдвое сократить количество школ со старшими классами





17:32
Не фиксируется
3243


17:26
Один в море летает рядом с берегом Пивденное/Фонтанка
32121


17:15
Не фиксируются
474221


17:06
Летят в сторону Доброслава
6325


17:00
Пивденное/Беляры шахеды
504511


16:59
Увага. ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
1


16:36
Что творится в одесской полиции?

В распоряжение «Думской» попал список скандальных случаев, связанных с полицейскими области. И это уже больше похоже не на отдельные эпизоды, а на системную криминальную хронику в погонах.

Читать дальше

13:54
Вечерний взрыв в автомобиле на улице Университетской в Одессе СБУ квалифицировала как террористический акт и уже открыла соответствующее уголовное производство.

По предварительным данным следствия, пострадали два человека, которые находились в салоне автомобиля. Им оказывается необходимая медицинская помощь.

Читать дальше

13:48
Где-то еще делают нашу одесскую оригинальную закуску?










Думська в Viber
Ми використовуємо cookies    Ok    ×