Десять років від дня заснування відзначає сьогодні Гормолзавод №1 — підприємство, що випускає улюблені одеситами молочні продукти.
Інженер з якості Олена Гречана, яка працює на підприємстві з дня заснування, розповідає, що спочатку завод не був розрахований на великі обсяги виробництва, але одеситам так сподобалася запропонована продукція, що дуже скоро лінійка почала розширюватися, а потужності — збільшуватися.
Сьогодні молзавод щодня переробляє майже 20 тонн молока, а асортимент зріс з 12 до 115 найменувань.
«Люди настільки звикли до нас, що зараз і не згадають, що десять років тому в Одесі не було свого локального молочного заводу, який би виготовляв продукцію тільки з натуральної сировини, без використання добавок і суперпастеризації, — каже Олена Гречана. — Як сировину ми використовуємо молоко від ферми «Петродолинське» в Овідіопольському районі. Ферма росте разом із нами і зараз там уже понад тисячу голів дійного стада голштинської породи».
Компанія зробила ставку на натуральність інгредієнтів і суворе дотримання державних стандартів і не прогадала. Першими продуктами стала базова лінійка: молоко, кефір, ряжанка, сметана і йогурти різного ступеня жирності.
За рік було відкрито сирний цех, стартувало виробництво вершкового масла, бринзи і кисломолочного сиру. Пізніше додалися сирний крем, сиркова маса, кошерні продукти окремої торгової марки «Лехайм», лінійка безлактозних продуктів. У 2016 році почалася плідна співпраця з благодійним фондом «Корпорація монстрів» — смачну і корисну продукцію заводу почали безкоштовно отримувати малозабезпечені одесити.
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ Гормолзавод №1 не тільки не зупинив виробництво, а й вийшов на нові показники.
«Завод не зупинявся ні на день, — згадує директор Владислав Підкуймуха. — Була істотно порушена логістика і виробники з інших регіонів не могли доставити в Одесу свої товари. У перші тижні повномасштабної війни ми були єдині, хто міг забезпечити регулярне доставляння молочки в магазини. Зараз ми допомагаємо кільком військовим частинам, що дислокуються в області».
За останні два роки завод істотно розширив і оновив лінійку корисних продуктів — йогуртів, фруктового молока і кисломолочних прохолодних напоїв.
«У 2022 році ми випустили преміальну серію — овочеві та фруктові йогурти, — розповідає Олена Гречана. — Це буряк, гарбуз, яблуко-сільдерей, ківі-яблуко-банан. Це дуже популярна лінійка. Також минулого року випустили вершковий сир Маскарпоно».
У ювілейному 2023-му році, на полицях одеських магазинів з'явилися, мабуть, найнезвичайніші продукти компанії: прохолодний літній напій на основі сирної сироватки та натурального фруктового сиропу «ICECиворотка» і молоко зі смаком банана, полуниці, кокоса та латте.
Крім того, цього року продукцію одеського Гормолзаводу №1 нарешті почали постачати до Києва.
«Це було непросте завдання, — ділиться керівник молзаводу. — Було складно забезпечити логістику, адже наша продукція натуральна і терміни придатності мінімальні: десять днів для молока і 14 днів для йогурту. Але наша команда впоралася. Ось уже кілька місяців одеська молочка продається в столичних магазинах мережі «Сільпо». У планах і далі розвивати географію наших поставок, адже справжня якість має бути доступною всім українцям».
Ну не знаааю В прошлом году, несколько раз брал в селе свежевыжатое из коровы молоко, так проходило не меньше недели, чтоб оно начинало превращаться в простоквашу. Причём в тепле, не в холодильнике
Наше молоко — 100% натуральне, без жодних консервантів — це можна перевірити у будь-якій лабораторії. Коротка пастеризація дозволяє подовжити термін придатності натурального молока, при цьому молоко не містить жодних консервантів. Але, як і завжди з натуральним молоком, вся молочка залишається дуже чутливою до коливань температури — і в разі порушення температурних режимів може скисати — що ми іноді спостерігаємо при продажі в магазині. Молоко могло неправильно зберігатися — і киснути швидше заявленого терміну, якщо хоч на градус на шляху Завод — магазин -споживач температурний режим було порушено.
Досягти 10-денного терміну придатності, зберігши при цьому натуральність молока — задача з зірочкою, яку розв’язали наші технологи. Термін придатності молока зумовлений 2 факторами: висока якість сировини + коротка пастеризація. Це дозволяє побороти всі шкідливі мікроорганізми, зберігши максимум користі.
Але молоко все одно залишається натуральним — бо не містить жодних консервантів, тому воно дуже чутливим до температурних режимів у процесі зберігання. І якщо не дотримуватись рекомендованих режимів (4+/-2), то молоко може набирати кислотність у процесі зберігання.
В первые пару лет они в рекламе делали упор что их молочка без консервантов и поэтому всего 3 дня хранения в «отличии от наших конкурентов». Т е сейчас кладут консерванты
Все змінюється. Колись в Одесі робили дуже смачний майонез "Провансаль". Тепер це така сама "біомаса", як і у решти виробників — ні смаку, ні запаху. Досягнення!
Технології в сучасній харчовій промисловості, ось що спільне. Вони змінюються з часом, і не завжди в кращий бік. А от ваше запитання сюди ніяким боком не відноситься. Ні до якості харчових продуктів, ні до консервантів, ні до термінів зберігання.
Срачевод Великолепный это очень странный товарищ. Я его знаю. Ему лишь бы что-нибудь ляпнуть. Молоко вашего завода он не употребляет вообще. Просто не комментатор, а недоразумение сайта
Гормолзаводу №1 : молодцы, не поскупились на рекламу. И судя по ответам, предприятие думает о клиентах, а не о конкурентах. А это путь к успеху.
щодо перекладу назви марки українською мовою, я так само підтримую! по можливості намагаюся купувати молоко цієї марки 2.6% і сметана 10%, особливо коли є знижки. так само пробував зі знижкою йогурт буряк. дуже сподобався. Але без знижки ціна дуже велика. ну от якщо чесно, то ціна 42-46грн на молоко дуже висока. ви вже не зневажте, я розумію, що ви намагаєтеся підігнати ціну під інші бренди, тим більше з урахуванням, що у вас 1л, а в інших буває і по 800мл і по 900мл. Але, наприклад, я так само часто беру молоко АРО або Майстер Шеф 2.6% в Метро по 35грн за 1л, а якщо брати 4, 8 або 12 пляшок, то ціна доходить до 28-30грн. Якщо ваше брати зі знижкою в роздріб, наприклад по 35-37, то ще можна, а от по 40-42 і вище, це накладно для багатьох. Через це я часто бачу в різних супермаркетах (Таврія, Фоззі та ін.) величезні партії молока на полицях з терміном що скоро закінчується. А це говорить про низький рівень реалізації продукції за такою ціною. Запустіть гуртову акцію на постійній основі. Як у тому ж Метро. 4 пачки (пляшки), 8 пачок, 10 пачок і 12 пачок та ціна як для опту. Я та й мої знайомі часто беремо відразу блок молока – 12 пачок у Метро. Буде у вас така ж ціна, будемо брати ваше. Дякую за увагу.
Из чего производят молоко на вашем гормолзаводе, если коров в Одесской обл. нет? Разве, что в частных домо-хозяйствах. Но и там его надоивают для себя и (или) для продажи.
да он прав молока мало потому что коров мало зимой обычно меньше молока и меньше сбор летом больше и коровы на пастбище потом молоко собирают и сливают в холодильник(камера такая, емкость с миксером, охладительная система) всё молоко которое собирают у селян проверяется на жирность, то есть если в молоко воды добавили или образовалась плёнка его не возьмут. Президент(это не реклама) тоже скупают молоко у селян Од обл
Купляют у селян за копейки, переробляют, продают. Цены в магазине, при этом, уже соответствуют европейским. Особенности украинской экономики. О причинах можно много рассуждать, но если кратко охарактеризовать — «всё через ж« и никому нет до этого дела.
Тому що "тільки з натуральної сировини, без використання добавок і суперпастеризації" (с) А справжнє молоко стає кефіром саме тому що "ненатуральне". Якось так :-)
Наше молоко без холодильника живе лише добу, бо натуральне. 24 години — і наше молоко перетворюється на кисляк — як і будь-яке натуральне молоко без консервантів і домішок. Перевірити молоко на натуральність можна і в будь-якій лабораторії, а можна і вдома — просто залишаєте молоко в теплому місці і йому можна сказати "па-па". Купуйте і впевніться самі.
Короткая пастеризация — это требования ЕС. Нагрев до 65С и быстрое охлаждение убивает вместе с бактерия и весь кальций. Молоко без натурального кальция менее полезное. Хотя его и могут добавить обратно для сыра, но Пить надо домашнее, которое на западе запрещено к продаже.
при короткому нагріванні кальцій нікуди не дівається. а ось склад молока змінюється. майже в 2 рази зменшується вміст вітамінів А і С і так само губляться поживні речовини у невеликий кількості. це якщо пастеризоване молоко. а якщо ультрапастеризоване, то там ще більше втрат за вітамінами та поживними речовинами. але в будь-якому випадку пити сире молоко це по-варварськи, аборигенськи і просто дуже ризиковано! так так, я знаю, що ваша мама і бабуся і пробабушка пили сире молоко і жили до 100 років. ось тільки це казки, що передаються з вуст в уста і з покоління до покоління. пив сире молоко той, хто не мав можливості кип'ятити, не було дров, щоб розтопити пічку або через неосвіченість не знали про існування бактерій у молоці.
Теж не рекомендую вживати сире молоко, куплене у невідомої людини. Ніхто вам не розкаже чим годували корову, чим вона хворіла, які антибіотики їй давали та чи хоча б мили вим'я перед тим як її подоїти. Багато є факторів, котрі впливають на якість продукту. Власний досвід — до 16-ти років щоденно пив молоко. Сире. Нічим не хворів.
Легко гуглится какие угрозы несет сырое молоко. Если сегодня повезло это не значит, что повезет завтра. В 16 лет здоровье хорошее, можно даже не знать, что подцепил пучок вирусов в кишечнике. А потом «ой, че-то синяки под глазами, наверно плохо спал». Ну-ну.
Мне, например, семейный врач рекомендовал не покупать кисло молочные фруктово-ягодные йогурты. Там пищевые добавки, а не настоящие ягоды и фрукты в них заложены.